ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

واکنش مخاطبان به احتمال تغییر حقوق بازنشستگان:

0
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

واکنش مخاطبان به احتمال تغییر حقوق بازنشستگان/ دَمِ مجلس گرم!

وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کمابیش نامعلوم است، مجلس مصوبه هیات دولت در مورد افزایش ۱۰ درصدی مستمری کارگران بازنشسته را باطل می‌داند اما دولت از قبول این موضوع خودداری می‌کند.

سایت اقتصادی ایران به نقل از تجارت‌نیوز، وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کمابیش نامعلوم است، مجلس مصوبه هیات دولت در مورد افزایش ۱۰ درصدی مستمری کارگران بازنشسته را باطل می‌داند اما دولت از قبول این موضوع خودداری می‌کند.

هرچند نظر هیات تطبیق مقررات مجلس در این مورد به خصوص به نظر بازنشستگان تامین اجتماعی نزدیک‌تر است اما احتمال اصلاح مصوبه هیات دولت نامشخص است. در این میان اما دیدگاه‌ها و نظرات مخاطبان تجارت‌نیوز هم قابل تامل است، مخاطبانی از جنس بازنشستگان تامین اجتماعی که معمولا دل‌خوشی از میزان افزایش حقوق بازنشستگی خود ندارند.

در این رابطه نیز حرف مشترک غالب بازنشستگانی که دیدگاهشان را با تجارت نیوز به اشتراک گذاشتند، یک چیز است: افزایش ۱۰ درصدی مستمری سایر سطوح کار درستی نبود.

دولت جان، بادستور حقوق تعیین نمیشه!

شماری از مخاطبان با یادآوری این واقعیت که افزایش حقوق بازنشستگان نیز مانند دیگر موضوعات اقتصادی به صورت دستوری تغییر نخواهد کرد، اجرای دقیق قانون مربوط به افزایش مستمری را از دولت خواستار شده‌اند.

– «دولت آقای رییسی می خواهد در تمام امور کشور دخالت کند . با احکام دستوری نمیتوان تورم را کنترل کرد . دنبال راه حل باشید نه مسکن موقت».

– «حقوق بازنشسته های تامین اجتماعی را با کشوری ولشکری همسان سازی کنید افزایش را نمیخواهم چقدر باید بی عدالتی باشد تا کی»

– «دولت بجای این همه بی لطفی نسبت به قشر بدبخت بازنشستگان چرا خود وزرا حقوق نجومی می گیرن آیا آنها هم می توانند با حقوق بازنشستگی زندگی کنند یک سوزن به خود بزن یک جوالدوز به دیگری».

– «بدهی دولت به صندوق بازنشستگان بیش از ۴۰۰هزارمیلیارد است دولت پول صندوق را برگرداند !!!»

– «اگر در همه موارد قانون رعایت گردد ، نارضایتی نخواهد بود ما بازنشستگان تامین اجتماعی خواستار اجرای ماده ۹۶ و مصوبه شورای عالی کار بطور کامل هستیم ، همچنین عملیاتی شدن باقیمانده همسان سازی حقوق همه بازنشستگان در همه سطوح ، از توجه کمیسیون های اجتماعی و اقتصادی مجلس در خصوص توجه به وضعیت معیشتی بازنشستگان تقدیر و تشکر می‌گردد.»

-«حق گرفتنی هست بازنشسته ها با توسل به قانون حق خود را گرفتند»

-«به فکر باز نشسته های کارگری تامین اجتمایی حداقل بگیر باشید . حقوق بازنشسته حداقل بگیر تامین اجتمایی با ۶۰سال سن و با سابقه ۱۵سال با داماد و عروس ونوه از ۱۷۵۰ شده ۲۶۵۰ . پول نان پنیر خالی هم نیست. ۵۷در صد مشکلی از حداقل بگیر حل نمیکند».

– «جه زیبا بنا بود ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان افزایش حقوق و چیزی در حدود ۶۱۶ هزار تومان متناسب سازی تعلق بگیره الان ۳۸ درصد هم شده آرزو بعضی از کارها صحیح نیست»

– «چرا ما که۶میلیون میکیر یم که با حداقل بگیر نزدیکه باکسی که ۱۰ به بالا میگیره مساوی اضافه بشه این ظلمه به ما با این گرونی انصاف داشته باشید»

همه چیز برعکس شده انگار!

برخی دیگر از مخاطبان می‌پرسند چطور در زمان اشتغال و پیش از بازنشستگی ترجیح سازمان تامین اجتماعی بر دریافت حق بیمه بیشتر بود اما در موقع بازنشستگی اولویت بر پرداخت کمترین مستمری است؟

– «واقعا من حض کردم از این عدالت …پارسال ۷-۸میلیون حقوق جدکثر بگیران افزایش یافت حداقل بگیران ۵۰۰-۶۰۰ تومن افزایش یافت حالا چی شده اینقدر غر میزنید»

– «بازنشستگان محترم ما زمانی که حق بیمه بیشتری پرداخت میکردم چرا این حرفها نبودچرا خود سازمان تامین اجتماعی هم از پرداختی حق بیمه بیشتر حمایت می‌کرد خوب حالاوقت گرفتن ما شو همه چی برعکس شده ما هم باید کمترین بگیرم به نفع سازمان کار میکنن دولتی ها هم آقا اینا همه با هم هستن».

– «دولت بدهی خود را به سازمان تامین اجتماعی برگرداند مشکل ما حل میشود…………..»

– «بهتر بود دولت از ابتدا درست عمل می‌کرد واین همه زحمت کشان تامین اجتماعی را به چالش نمی انداخت وهم اکنون هم باید دولت سریع این حقوق این عزیزان را سریعا پرداخت نماید .منتظر اقدام سریع دولت ومجلس هستیم ودیگر توان دریافت علی‌الحساب رانداریم ونمی توانیم مدتها منتظر بمانیم تا آقایان تصمیم به پرداخت کنند ویا تغییراتی در میزان دریافتی ها دوباره انجام دهند»

-«هنوز چیزی نخوردیم، که شکر کنم.چنان این مسئله را پیچ تاب می دهند که انگاری موشک می خواهند به مریخ بفرستند.قانون که روشن است باید اجرا شود.دیگه این همه جار وجنجال برای میانه بگیران بازنشسته تامین اجتماعی چیه،دست از مسخره باریها بردارید وقانون را اجرا کنید»

دم مجلس گرم!

در نهایت بخش قابل توجهی از دیدگاه‌ها به حمایت بازنشستگان از کمیسیون تطبیق مقررات و پیگیری تشکل‌های صنفی بازنشستگی مربوط می‌شد.

– «ممنون از کانون ممنون از کمسیون های مجلس و ممنون از خودمان در برای گرفتن حقمان تلاش کردیم انشاله برای دولت درسی باشد ودیگر قانون شکنی نکند»

– «قانون شکنی محکوم به فنا است.»

– «درود به کانونها وکمسیونها مجلس خداقوت احسنت به تمام عوامل این جلسه»

-«خدا خیرتون بده به داد مظلومان رسیدید انشاءلله که دولت دیگه سنگ اندازی نکنه و سریعتر اصلاحیه بزنه»

«قانون باید در هر اجرا بشه چرا دولت خلاف قانون رفتار کرد و باعث رنجش بازنشستگان شد جای سوال دارد دولتی که شعارش مردمی بود بازم دیر نشده».

-«مجلس شورای اسلامی باید برای دولت دور بعدی ، از هم اکنون شرکت در کلاس های آموزشی مالی و اقتصادی را الزام نماید تا رییس جمهور آینده حداقل متوجه باشد که تورم ۷۰ درصدی با افزایش حقوق ۱۰ درصدی بازنشستگان تامین اجتماعی همخوانی ندارد ، دولت هنوز قوانین پرداخت حق بیمه و نحوه محاسبه حقوق دریافتی بیمه شدن و بازنشستگان را نمی‌داند و از آن بدتر نمی‌داند که برخی با ۳۵ سال پرداخت حق بیمه و شرایط سخت و زیان آور و شبکاری و بصورت شیفتی با مشقت و هزار درد و رنج بازنشسته شده اند و شرایط و پرداخت مبلغ حق بیمه ها یکسان نبوده است و سزاوار نیست حق و حقوق شان پایمال گردد .»

-«ممنونم از مجلس که رای ابطال مصوبه را دادن.واقعا ظلم بزرگی در حق بازنشستگان است با این تورم فقط ۱۰درصد.!!!!! خدایا خودت کمک کن واقعا زیر بار فشار قسط و وام داریم له میشیم»

-«موردحمایت همه ماکارگران بازنشسته اینچنین اخبارهایی،،متشکریم ک ابطالش کردین»

برگرفته از : https://tejaratnews.com

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار