ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

از ماه آینده حقوق بازنشستگان همراه با مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت با افزایش ۳۸ درصدی پرداخت می‌شود:

0

زمان واریز حقوق، افزایش حقوق و مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت بازنشستگان اعلام شد.

با اجرایی شدن اصلاحیه مجلس، از ماه آینده حقوق بازنشستگان همراه با مابه‌التفاوت فروردین و اردیبهشت با افزایش ۳۸ درصدی پرداخت می‌شود.

علی دهقان کیا در خصوص نظر کمیسیون تطبیق قوانین مجلس در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی گفت: تا کنون روند کار اینگونه بوده که هر آنچه در کمیسیون تطبیق قوانین مجلس تصمیم گیری می‌شود دولت نسبت به اصلاح و اجرای آن اقدام می‌کند.

وی افزود: تصمیم نهایی را حقوقدانان در کمیسیون تطبیق مجلس گرفته اند و بر این اساس به منظور اصلاح قانون مورد نظر به هیئت دولت یک هفته تا ده روز فرصت داده می‌شود و دولت نمی‌تواند نظر دیگری در این خصوص ارائه کند.

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران تاکید کرد: تاکنون قوانین دیگری نیز بوده که در کمیسیون تطبیق قوانین مجلس به نفع سازمان تأمین اجتماعی اصلاح شده است که یکی از آنها پرداخت ۸۹ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تأمین اجتماعی بوده که دولت عنوان کرده بود بر اساس قانون امکان پرداخت به صورت تهاتر وجود ندارد اما کمیسیون تطبیق مجلس این موضوع را رد و به نفع سازمان تأمین اجتماعی اصلاح آن انجام شد.

دهقان کیا ادامه داد: طبق روال قانونی تا پایان هفته دیگر قانون اصلاح حقوق بازنشستگان سایر سطوح تأمین اجتماعی باید در دولت تصویب و براساس آن به جای ۱۰ درصد، مستمری‌های سایر سطوح بازنشستگان ۳۸ درصد همراه با ۵۱۵ هزار تومان افزایش پیدا کند.

وی تاکید کرد: بازنشستگان مابه التفاوت حقوق خرداد ماه خود را بر اساس افزایش ۱۰ درصدی دریافت کرده اند اما با اجرایی شدن این اصلاحیه از ماه آینده حقوق بازنشستگان همراه با مابه التفاوت فروردین و اردیبهشت همراه با افزایش ۳۸ درصدی پرداخت می‌شود.

وی گفت: درخواست ما از رئیس جمهور این است که به عنوان رئیس جمهور عادل و انقلابی و مردمی زودتر از مهلت تعیین شده نسبت به اجرایی شدن اصلاحیه حقوق بازنشستگان اقدام و دغدغه آنان را برطرف کند و همچنین از رئیس مجلس، رئیس کمیسیون تطبیق قوانین و همچنین رؤسای کمیسیون‌های اجتماعی و اقتصادی نیز برای توجه و همکاری با بازنشستگان تشکر می‌کنیم.

منبع: قدس آنلاین
برگرفته از : https://www.55online.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار