ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

سهامدارانی که مشمول ممنوع المعامله s می شوند، اجازه فروش ندارند اما خرید برای این کدها بلا مانع است:

0

ممنوع المعامله S چیست؟

سایت اقتصادی ایران به نقل ازاقتصادبرتر،ممنوع المعامله s نیز یکی از این ممنوعیت هاست که در آن، کلیه کدهای سهامداری که در طول مدت ۲ سال با ارزش دارایی بیشتر از پنجاه میلیون تومان اقدام به فروش سهام نکرده باشند، ممنوع المعامله s می شوند.

ممنوع المعامله بودن، به حالتی گفته می شود که یک سهامدار امکان معامله را به دلایل مختلف در بازار سهام از دست می دهد.

ممنوع المعامله s نیز یکی از این ممنوعیت هاست که در آن، کلیه کدهای سهامداری که در طول مدت ۲ سال با ارزش دارایی بیشتر از پنجاه میلیون تومان اقدام به فروش سهام نکرده باشند، ممنوع المعامله s می شوند.

بدین ترتیب، سهامدارانی که مشمول ممنوع المعامله s می شوند، اجازه فروش ندارند اما خرید برای این کدها بلا مانع است.

برای رفع انسداد این کدها می بایست، با مراجعه حضوری به شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه و با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی جهت احراز هویت و تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنید.

از طرفی، مراجعه به تارنمای این شرکت ،دریافت فرم رفع ممنوع المعامله S ، تکمیل آن و گواهی امضاء در دفاتر اسناد رسمی و ارسال آن به همراه تصویر شناسنامه وکارت ملی الزامی است.

برنامه ممنوع المعامله S ، طی دستور سازمان بورس و اوراق بهادار از سال ۱۳۹۱، مبنی بر محفاظت از دارایی راکد سهامداران تهیه و اجرا شده است و در بازه های زمانی یک ماهه در انتهای هر ماه اجرا می شود.

این برنامه به طور منظم از سال ۹۱ آغاز شده است ولی در سال ۸۶ و ۸۷ نیز در برخی موارد اعمال شده است.

برگرفته از : https://www.eghtesadbartar.com

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار