ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

چرا یارانه جدید، قابل برداشت نیست؟

0
تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

چرا یارانه جدید، قابل برداشت نیست؟

شب گذشته یارانه جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما کمی بعد مشخص شد که این یارانه قابل برداشت نیست. علت چیست؟

به گزارش تجارت‌نیوز، یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی به حساب سرپرستان خانوار واریز شده و حتی اقساط وام کرونا هم از این واریز کسر شده است اما مبلغ واریز شده قابل برداشت نیست.

در پیامکی که بانک برای مردم ارسال کرد آمده بر اساس ابلاغ بانک مرکزی امکان برداشت این واریزی وجود ندارد. اما مشکل واریز نشدن چیست؟ آیا اعتبار لازم برای واریز یارانه‌ها تامین نشده یا اینکه اعتبار تامین شده و مشکل چیز دیگری است؟

روند واریز یارانه‌ها به این صورت است که لیست مشمولان از طرف وزارت کار و سازمان هدفمندی مشخص می‌شود، اعتبار لازم از طرف بانک مرکزی تامین و در اختیار بانک‌های عامل قرار می‌‌گیرد و در مرحله بعد مبلغ به حساب مردم می‌رود.

یکی از گمانه‌هایی که می‌توان اکنون برای قابل برداشت نبودن یارانه جدید عنوان کرد این است که اعتبار لازم تامین نشده است. اگرچه مدیر روابط عمومی بانک مرکزی این موضوع را رد می‌کند و در گفتگو با تجارت‌نیوز تاکید کرده که اعتبار واریز یارانه‌ها تامین شده، پول به حساب مشمولان رفته فقط قابل برداشت نیست. مسئولیت بقیه روند بر عهده این بانک نیست و با سازمان هدفمندی یارانه‌هاست.

اعتبار ۲۵ هزار میلیارد تومانی

تا ماه قبل دولت یارانه ۴۵ هزار تومانی پرداخت می‌کرد. مجموع اعتبار ماهانه لازم برای پرداخت آن، سه هزار میلیارد تومان بود. اما رقم کمک معیشتی جدید حدود ۷ تا ۸ برابر ست. یعنی دولت برای پرداخت این یارانه، به حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نقدی نیاز دارد.

به نظر می‌رسد تصمیم دولت برای افزایش و تجمیع یارانه‌ها یک تصمیم ناگهانی بود. البته از سال گذشته مقامات دولتی بارها درباره تجمیع و پرداخت یارانه ۴۰۰ هزار تومانی صحبت کرده بودند اما فاز اجرای آن احتمالا ناگهانی بود.

چون تنها یک روز قبل از سخنرانی رئیس جمهور، معاون اقتصادی دولت اعلام کرد پرداخت یارانه‌ها در حال کارشناسی است و کارشناسان هنوز رقم نهایی یارانه را عنوان نکرده‌اند.

اما تنها ظرف ۲۴ ساعت کارشناسان به نتیجه رسیدند و شیوه اجرا و مبلغ واریزی یارانه مشخص شد! این ناهماهنگی نشان می‌دهد دولت یکباره تصمیم به پرداخت ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان کمک معیشتی گرفته است و احتمالا علت قابل برداشت نبودن آن، یاغ به دلیل کمبود اعتبار است و یا دلیل دیگری که سازمان هدفمندی یارانه‌ها باید آن را توضیح دهد.

منبع : https://tejaratnews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار