ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

اگر به هر دلیل افزایش حقوق بازنشستگان به اردیبهشت نرسد قطعا معوقات از ابتدی فروردین لحاظ خواهد شد و با حقوق خرداد واریز می‌شود:

0

دهک بندی جدید انجام شد/ تکمیل ۹۵ درصدی پایگاه رفاه ایرانیان.

وزیر رفاه اجتماعی گفت: پایگاه رفاه ایرانیان تا ۹۵ درصد تکمیل شده و آن ۵ درصد باقی مانده به این دلیل است که برخی دستگاه‌ها هنوز به این پایگاه متصل نشده‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در برنامه میز اقتصادی اقدامات این وزارتخانه برای کارگران و بازنشستگان را تشریح کرد.

وزارت کار برای هوشمند سازی یارانه‌ها آمادگی دارد؟

پایگاه رفاه ایرانیان تا ۹۵ درصد تکمیل شده آن ۵ درصد به این دلیل است که برخی دستگاه‌ها هنوز به این پایگاه متصل نشده‌اند با این حال ما محتاطانه دهک‌بندی‌ کرده‌ایم و شنبه دهک بندی اولیه جدید را به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال کردیم دائما اطلاعات جدید بروز می‌شود و نظام یارانه‌ها در حال کارآمد‌تر و عادلانه‌تر شدن است.

تغییر یارانه‌ها چقدر به افزایش رفاه کمک می‌کند؟

تغییر در نظام یارانه شاخص‌های فقر را در جامعه بهبود خواهد بخشید چون دهک پایین‌تر مبلغ بیشتری دریافت خواهند کرد پس رسیدگی به فقرا بهتر می‌شود.

تغییر دهک‌ها به چه شکل است؟

مردم می‌توانند برای دو موضوع به یارانه اعتراض کنند اول اینکه چرا جزو یارانه بگیران نیستند دوم اینکه چرا در دهک یارانه نادرست قرار گرفته‌اند و مبلغ، کلیت و نوع پرداخت یارانه به ستاد اقتصادی و ستاد تنظیم بازار مربوط می‌شود.

۵۰ درصد مشکل بیکاری در کشور به دلیل عدم آموزش است؟

مسئله آموزش فنی حرفه‌ای بسیار مهم است و روی آن تاکید داریم در ۶ ماهه گذشته اتفاق‌های مهمی رقم خورد تعداد واحد‌های آموزشی جوارکارگاهی دو برابر شد و زمان صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد سه روزه شد به طوری که در نیمه دوم سال قبل ۴ هزار مجوز صادر شد و امسال هم پیش‌بینی کردیم آموزش فنی و حرفه‌ای ۳۰ درصد رشد کند تا هم کارگران ارتقا پیدا کنند و هم سایر افراد مهارت ببینند.

برای آموزش دانش بنیان چه کردید؟

از سال گذشته بر آموزش‌های دانش بنیان تمرکز کردیم و هدف گذاری کردیم ۳۰ میلیون نفر ساعت آموزش در حوزه مشاغل نوین و دانش بنیان داشته باشیم و در دانش بنیان دو حوزه داریم اول آموزش مشاغل دانش بنیان و دوم ورود شرکت‌های ما در حوزه دانش بنیان، چون شرکت‌ها بزرگ و فناور بسیاری داریم.

مصوبه دستمزد کارگران تغییر می‌کند؟

افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگران مصوبه قانونی شورای عالی کار است و حقوق کارگران از ۳ جزء تشکیل شده که افزایش ۵۷ درصدی دستمزد فقط روی یک جزء انجام شده است و مصوبه افزایش دستمزد برای همه دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی از فروردین لازم‌الاجراست.

افزایش دستمزد باعث تعدیل نیرو می‌شود؟

نظریه‌ای در اقتصاد کلان داریم که می‌گوید افزایش دستمزد بهره‌بری را بالا می‌برد و اغلب کارگران نیروی ماهر هستند و کارفرما‌ها به هیچ وجه حاضر نیستند نیرو‌های خود را از دست دهند البته یک بسته برای واحد‌هایی که نیروی جدید می‌گیرند و نیروهای قبلی خود را تثبیت می‌کنند بسته حمایت‌های مالی شامل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و بازاریابی در نظر گرفته‌ایم.

برای تامین امنیت شغلی کارگران چه برنامه‌ای دارید؟

ساماندهی قراردادهای کار بسیار دشوار است و کمیته‌ای را تشکیل دادیم امروز هم رهبری دستور دادند این قرارداد‌ها بررسی و رسیدگی شود به طوری که هرج و مرج ایجاد نشود و معاونت روابط کار دو ماه فرصت دارد به راهکار عملیاتی و ضمانت اجرایی برای ساماندهی قراردادهای موقت برسد.

برای تامین مسکن کارگران چه کردید؟

یکی از مصوبات شورای عالی کار برای مسکن کارگری افزایش حق مسکن است که در انتظار تصویب هیات دولت است همچنین تفاهمنامه‌ای برای ساخت ۴۰۰ هزار مسکن کارگری منعقد کرده‌ایم که کار ساخت برخی از واحدها هم شروع شده که این فاز اول کار است.

زمان پرداخت معوقات بازنشستگان چه زمانی است؟

بر اساس قانون تامین اجتماعی هر سال مبلغ حقوق بازنشستگان در هیات امنا سازمان تامین اجتماعی تصویب و به هیات دولت می‌رود تا به الان این حقوق بر اساس مصوبات شورای عالی کار بوده دولت طبیعتا موضوعات فوری زیاد دارد، اما در حال تلاش هستیم اگر به هر دلیل این افزایش حقوق بازنشستگان به اردیبهشت نرسد قطعا معوقات از ابتدی فروردین لحاظ خواهد شد و با حقوق خرداد واریز می‌شود.

برگرفته از : https://tejaratnews.com

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار