ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به کارگران دهن‌کجی کرد!:

0

علی خدایی؛

«مزد مصوب» تغییر نمی‌کند/ رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس به کارگران دهن‌کجی کرد!

عضو کارگری شورایعالی کار گفت: مزد مصوب تغییر نمی‌کند و هیچ نهادی نمی‌تواند مصوبات شورایعالی کار را تغییر دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، اظهارات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در روز جهانی کارگر، موجب نارضایتی کارگران و نمایندگان آن‌ها شد؛ محمدرضا پورابراهیمی در انتقاد از افزایش ۵۷.۴ درصدی دستمزد و مصوباتِ مزدی شورایعالی کار، از پیشنهاد تعدیل دستمزد و احتمال بررسی آن در جلسه سران سه قوه خبر داد و گفت: این افزایش مزدی موجب تعدیل گسترده و بیکاری می‌شود و باید کاهش یابد.

علی خدایی (عضو کارگری شورایعالی کار) در این رابطه می‌گوید: شورایعالی کار، نهادی سه‌جانبه و غیردولتی است و هیچ نهاد یا فردی فراتر از این شورا، نمی‌تواند مصوبات آن را تغییر دهد؛ ضمن اینکه مزد ۱۴۰۱ با مشارکت هر سه گروه دولت، کارگری و کارفرمایی تعیین شده و به هیچ وجه قابل تغییر نیست.

خدایی ضمن انتقاد شدید از رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس که با اظهارات خود موجی از نگرانی در میان کارگران کشور به وجود آورد؛ می‌گوید: باید آقای پورابراهیمی بگویم، در مقوله‌ی دستمزد، شما را به رسمیت نمی‌شناسم؛ مهم شورایعالی کار است و شخص  وزیر کار که بارها اعلام کرده با مزد مصوب موافق است و مصوبه به هیچ‌وجه تغییر نمی‌کند؛ وزیر کار بعد از تعیین دستمزد در شورایعالی کار، اعلام کرد رئیس جمهور با این مزد موافق است و حتی قول افزایش ۳۰۰ هزار تومانی حق مسکن را از ایشان گرفته‌ایم؛ عبدالملکی در هفته کارگر نیز بارها از افزایش دستمزد دفاع کرد؛ حالا چطور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از مخالفت رئیس جمهور با مزد ۱۴۰۱ صحبت می‌کند؛ و نکته اینجاست که بعد از اظهارات ایشان، معاون روابط کار وزیر کار، به کلی این اظهارات و مخالفت رئیس جمهور را تکذیب کرد.

به گفته وی، بحث دستمزد تمام شده است و هیچ تغییری نخواهد کرد؛ هرچند اتاق بازرگانی و حامیان و نمایندگان آن‌ها دست‌بردار نیستند و مدام به افزایش مزد حمله می‌کنند و گناه تمام ناکامی‌های اقتصادی و بدعملکردی های خودشان را گردن مزد کارگر می‌اندازند.

عضو کارگری شورایعالی کار ادامه می‌دهد: پیشنهادم این است که آقایان به جای تلاش برای سرکوب مزد، مشکلات اقتصادی کارگران و مردم را حل کنند؛ اظهارات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در روز کارگر، دهن‌کجی به کارگران بود و خاطره‌ی بدی در ذهن کارگران بر جای گذاشت. کسانی که در اتاق‌ها نشسته‌اند و با رانت‌های اطلاعاتی که دارند، علیه منافع کارگران اقدام می‌کنند، مطمئن باشند که با واکنش کارگران و نمایندگان آن‌ها مواجه خواهند شد؛ متاسفیم که همین نمایندگان مجلس و اعضای کمیسیون اقتصادی می‌توانستند از طریق تنطیم بودجه و نظارت بر اجرا، شرایط اقتصادی کشور را کنترل و بهبود ببخشند اما در عوض به جای کاهش تورم و گشایش اقتصاد، به جان دستمزد کارگر افتاده‌اند و از هر دری که بتوانند برای حمله ورود می‌کنند.

خدایی تاکید می‌کند: از مجلس شورا که داعیه‌ی انقلابی‌گری دارد، توقع دیگری می‌رفت؛ نمایندگانی مانند آقای پورابراهیمی با موضع‌گیری‌های خود ثابت کردند که هیچ‌زمان نمی‌خواهند «نماینده مردم» باشند بلکه فقط نماینده یکسری گروه‌های خاص هستند و وظیفه‌ی اصلی خود را که دفاع از منافع جمعی مردم و کارگران است، به تمامی فراموش کرده‌اند.

نماینده کارگران در شورایعالی کار در پایان می‌گوید: مزد مصوب به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد؛ شورای اطلاع‌رسانی دولت و معاون روابط کار وزیر کار نیز با قطعیت اعلام کردند که افزایش مزد قطعی و غیرقابل تغییر است؛ با این حال، زمستان می‌رود و روسیاهی برای ذغال می‌ماند؛ شرمندگی از آنِ نماینده‌ای است که به جای وکالت مردم، اتاق بازرگانی و سودجویان را نمایندگی می‌کند.

منبع : https://www.ilna.news

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

رفتن به نوار ابزار