ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

با افزایش سرسام آور هزینه‌های زندگی، افزایش متناسب‌سازی و مستمری‌ها کاملاً بی‌اثر شده است:

0

یک فعال صنفی بازنشستگان کردستان؛

افزایش متناسب‌سازی توسط تورم بلعیده شد/ بازنشستگان همچنان زیر خط فقر هستند!

محمدعلی براتی می‌گوید: در بهار امسال به دلیل تورم افسارگسیخته سقوط معاش بازنشستگان ادامه داشته است.

محمدعلی براتی (فعال صنفی بازنشستگان کارگری از قروه کردستان) با بیان اینکه آنچه برای حداقل‌بگیران به عنوان افزایش متناسب‌سازی منظور کرده‌اند، به شدت ناکافی‌ست، به خبرنگار ایلنا می‌گوید: ما حداقل‌بگیران حتی مشمول اصلاح متناسب‌سازی هم نشدیم و قرار نیست در خردادماه، مابه‌التفاوت بگیریم. با اینهمه در ماه‌های گذشته، با افزایش سرسام آور هزینه‌های زندگی، افزایش متناسب‌سازی و مستمری‌ها کاملاً بی‌اثر شده است.

وی با اشاره به افزایش بیش از ۲۰۰ درصدی همه اقلام خوراکی در طول یکساله اخیر می‌گوید: همچنان آمارهای تورمی بالای ۴۰ درصد است و روز به روز همه کالاها و خدمات گران می‌شوند؛ حتی خدمات عمومی و دولتی نیز گران شده‌اند؛ مانند بلیط اتوبوس یا هزینه‌های حمل و نقل. در چنین شرایطی آنچه سازمان برای افزایش حقوق حداقل بگیران منظور کرده بود، به سادگی باد هوا شد و از میان رفت.

به گفته براتی، بازنشستگان کارگری همچنان زیر خط فقر هستند و نمی‌توانند از پس هزینه‌های حداقلی زندگی بربیایند.

او تاکید می‌کند: کل مستمری یک بازنشسته‌ی حداقل‌بگیر به اندازه‌ی پول توجیبی یک هفته‌ی فرزندان مسئولان نیست؛ کسی درد بازنشسته را می‌فهمد که مجبور باشد با چهار میلیون تومان هم کرایه خانه بپردازد و هم زندگی کند!

این فعال صنفی با بیان اینکه اگر سبد معیشت را بازنگری کنند، درمی‌یابند که در همین سه ماه گذشته از سال، هزینه‌های زندگی دوبرابر شده؛ تاکید می‌کند: قادر به تامین حداقل‌های ضروری زندگی مثل مسکن، درمان و آموزش برای بازنشستگان و فرزندان آن‌ها نیستند؛ نمی‌توانند تورم را کنترل کنند و از صعود هزینه‌های زندگی جلوگیری نمایند. در چنین شرایطی، بازنشستگان هیچ امیدی به متناسب‌سازی یا دائمی شدن آن ندارند چون به هیچ‌وجه با این راهکارها وضع زندگی مستمری‌بگیران بهبود نمی‌یابد.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی