ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

آخرین فرصت دولت برای جبران بی‌مهری‌ها به کارگران و بازنشستگان:

0

هاشمی مطرح کرد:

آخرین فرصت دولت برای جبران بی‌مهری‌ها به کارگران و بازنشستگان/ مناسب‌سازی بجای همسان سازی حقوق بازنشستگان.

رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی اصفهان گفت: در نامه ای به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی خواهان جبران کم و کاستی ها و بی مهری های مداوم به کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی شدیم.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سید حسن هاشمی اظهار داشت: مدت ۱۰ سال است که کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی، چشم‌شان را به وعده های دولت ها دوخته و همسان سازی حقوق را بعنوان کلید اصلی حل مشکلات معیشتی خود دانسته و تمامی خواسته های‌شان را به تحقق این وعده محدود کرده اند.

وی ادامه داد: بالاخره پس از گذشت سال‌های طولانی، دولت تدبیر و امید در سال ۱۳۹۹ ، نیم نگاهی به مشکلات این قشر عظیم کرد و با پرداخت بخش کوچکی از دیون خود به سازمان تامین اجتماعی راهی را برای اجرای همسان سازی گشود، ولی این مبلغ ناچیز توان پرنمودن شکاف ناشی از عقب ماندگی حقوق و مزایای بازنشستگان، ناشی از تورم‌ سرسام آور فعلی‌ را نداشت.

رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی اصفهان ادامه داد: از سوی دیگر منابع لازم برای اجرای همسان سازی جوابگو نبود، به همین دلیل سازمان تامین اجتماعی نام آن را به متناسب‌سازی تغییر داد و با ابداع فرمول های عجیب و غریب، به‌ هر یک از کارگران بازنشسته و مستمری بگیر مبالغ بسیار ناچیزی پرداخت کرد که حس بدی را در آنها ایجاد کرد.

وی یادآور شد: حدود یک‌ماه بعد دولت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق های بازنشستگی لشگری و کشوری را انجام داد و در حالی که جمعیت این بازنشستگان حدود  ۱/۵ میلیون نفر بوده و کمتر از نصف جمعیت کارگران بازنشسته (۳/۵ میلیون نفر ) تامین اجتماعی هستند بودجه‌ ای معادل ۲/۵ برابر برای همسان سازی حقوق به بازنشستگان لشگری و کشوری اختصاص داد.

هاشمی اضافه کرد: اگرچه این حقوق ِبازنشستگان و مستمری بگیران اعم از کارگری، لشگری و کشوری توان مقابله با غول تورم و نابسامانی های اقتصادی حاکم بر کشور را ندارد، اما نگاه متفاوت و تبعیض آمیز به بازنشستگان صندوق های مختلف نیز ، نشان از کم لطفی و بی مهری دولت به کار تولید و خدمات در کشور را داشته و احساس نا خوشایندی در بین کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: طی نامه ای به وزیر کار و تعاون و رفاه اجتماعی اعلام کردیم که کمتر از ۶ ماه دیگر از مدت زمان فعالیت این دولت باقیمانده و به سرعت در حال گذر است؛ این زمان محدود، آخرین فرصت دولت برای جبران کم و کاستی ها و بی مهری های مداوم به کارگران بازنشسته و مستمری بگیر است.

رئیس هیات مدیره کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی اصفهان خاطرنشان کرد: پرداخت تمامی دیون دولت به سازمان تامین اجتماعی و اختصاص بودجه ای مکفی و قابل توجه و در خور شان این قشر عظیم ، سالخورده و محنت کشیده از محل منابع خدادادی کشور، از جمله اقداماتی است که می‌تواند در بهبود وضعیت معیشت کارگران بازنشسته و مستمری بگیر این صندوق موثر واقع شده و رضایت نسبی آنان را فراهم کند.

منبع : https://www.ilna.news

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی