ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

ضرورت بازگشت به سه‎جانبه‎گرایی:

0

متاسفانه در سال‌های گذشته سه‎جانبه‎گرایی تامین اجتماعی آسیب دیده و نقش دولت‌ها در تصمیم‌های این سازمان بیشتر شده است.
مدیریت کنونی سازمان، مدیریتی دلسوز است اما عوامل مداخله‎گر و بازدارنده در کار سازمان، بسیار هستند. سال‌های گذشته، سال‎های خوبی برای سازمان نبودند و چنانچه سازمان، به روال قبلی بازنگردد، سال‌های آینده را نمی‌توان چندان روشن تصویر کرد. این روزها سازمانی که باید هزینه‎هایش را صرف خود بکند، صرف بارهایی می‌کند که به او تحمیل شده است. ما سه دسته نیاز حمایتی، امدادی و بیمه‏ای در جامعه داریم.
تامین‌اجتماعی، ایفاگر نقش بیمه‏ای است ولی هزینه‎های حمایتی و امدادی هم به آن تحمیل شده است. چشم‎انداز آینده، زمانی خوب خواهد بود و مشمولان راضی خواهند بود که منابع تامین اجتماعی صرف اهداف و ماموریت‌های اصلی سازمان شود.
بند «ز» از تبصره ٧ لایحه بودجه ٩٧ هم بیش از هر زمان دیگری بیمه‌شدگان را نگران آینده خود به خصوص در بخش درمان کرده است. در قانون الزام، مشخص شده که سهم درمان حق‌بیمه‌ها باید در امور درمانی خانواده تامین‌اجتماعی مصرف شود. در سازمان تامین‌اجتماعی، ٣٠ سال اختلاف پرداخت و دریافت وجود دارد، یعنی کسی که امروز بیمه می‌شود، تا ٣٠سال حق‌بیمه می‎دهد و پس از آن، حقوق دریافت می‎کند. اگر محاسبات اکچواری نباشد، این برنامه‎ریزی برای سازمان ممکن نیست. پس دو عامل، سازمان را با مشکل مواجه کرده است؛ یکی ساختارشکنی‌هایی که درسال‌های گذشته انجام شد و استقلال این سازمان را خدشه‌دار کرد و دیگر اینکه محاسبات اکچواری تامین اجتماعی به دلایل مختلفی از جمله وضعیت اقتصادی و تحمیل تعهدات خارج از قانون، با مشکل مواجه شده است.

محمد جعفری، رئیس کانون مرکزی کارکنان بازنشسته سازمان تامین‌اجتماعی کشور

منبع : http://www.tamin.ir/News/Item/57007/2/57007.html

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی