ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

جامعه کارگری پاسخ بی‌توجهی به حقوق خود را خواهد داد :

0

بیانیه کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان شرقی در انتقاد از تصویب بند (ز) تبصره ۷ لایحه بودجه؛

جامعه کارگری پاسخ بی‌توجهی به حقوق خود را خواهد داد .

کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با انتشار بیانیه‌ای مراتب اعتراض خود را خطاب به نمایندگان مجلس نسبت به تصویب بند (ز) تبصره ۷ لایحه بودجه سال ۹۷ اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی با انتشار بیانیه‌ای اعتراض خود را به نمایندگان مجلس به دلیل به تصویب رساندن بند (ز) تبصره ۷ لایحه بودجه سال ۹۷ اعلام کرد.

در بیانیه کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی آمده است: متاسفانه تصمیم و تصویب بند (ز) ماده ۷ قانون بودجه سال ۹۷ در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی توسط تعدادی از نمایندگان مجلس ظلم آشکار در حق کارگران بوده و از نمایندگان مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رفت به خواسته‌ها و بیانیه‌های تشکل‌های کارگری که نسبت به خط قرمزشان حساس هستند، توجه و اهمیت نشان می‌دادند نه اینکه با رای موافق حق‌الناس ۴۲ میلیون بیمه شده این سازمان را معامله کنند.

متن  کامل این بیانیه، به شرح  زیر است:

همانگونه که در بیانیه‌های قبلی بارها اعلام نمودیم که سازمان تامین اجتماعی سازمانی است با ماهیت استقلال مالی و اداری که می‌بایست استمرار داشته و باقی بماند که متاسفانه تصمیم و تصویب بند (ز) ماده ۷ قانون بودجه سال ۹۷ در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی توسط تعدادی از نمایندگان مجلس ظلم آشکار در حق کارگران بوده از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی انتظار می‌رفت به خواسته‌ها و بیانیه‌های تشکل‌های کارگری که نسبت به خط قرمزشان حساس هستند، توجه و اهمیت نشان می‌دادند نه اینکه با رای موافق حق‌الناس ۴۲ میلیون بیمه شده این سازمان را معامله کنند و مصوب نمایند جهت واریز به خزانه کشور. جامعه کارگری از ناحیه‌ای که احساس خطر می‌کرد و توسط خود نمایندگانی که از این قشر رای اعتماد گرفته‌اند، شاهد به تصویب بندی بود که با حقوق آنها در تضاد است و این جای بسی تاسف دارد.

جامعه کارگری قطع یقین جواب این بی‌توجهی تعدادی از نمایندگان که موافق مصوبات قوانین ضدکارگری در مجلس شورای اسلامی هستند را به موقع خواهند داد.

کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان آذربابجان شرقی در این راستا صریح و آشکار بیان می‌نماید که بند (ز) تبصره ۷ بودجه سال ۹۷  مغایر با رفاه کارگران تلاشگر و زحمتکش بوده و مخالفت خود را نسبت به واریز منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی به حساب خزانه‌داری کل کشور اعلام می‌داریم.

در پایان اعلام می‌کنیم ما جامعه بیمه شده، سربازان و حافظان سازمان تامین اجتماعی که بقای امروز و آینده آن در گرو موجودیت این سازمان است، می‌باشیم و به هیچ وجه به هیچکس اجازه نخواهیم داد به حریم این سازمان که حاصل تلاش کارگران زحمتکش است، تعدی و دست‌اندازی صورت گیرد.

منبع : https://www.ilnanews.com

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی