ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

جامعه کارگری درآمدی به مراتب کمتر از خط فقر دارد:

0

حبیب‌زاده:

جامعه کارگری درآمدی به مراتب کمتر از خط فقر دارد .

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: در دوران نزدیک به پیروزی انقلاب سال ۵۷ پیوستن جمعیت میلیونی کارگران باعث شد تا انقلاب پیروز شود. در سالهای زمان جنگ نیز این کارگران بودند که با حضور همزمان درجبهه‌ها و فعالیت در خطوط تولید از انقلاب دفاع کردند. بعد از آن در دوران سازندگی نیز با همه فشارهایی که بر روی کارگران بود باز هم جامعه کارگری به وظایف خود عمل کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا افشین حبیب زاده در جشنواره قرآنی فجر دارالقرآن خانه کارگر گفت: انباشت سالها مطالبات معوقه کارگران باعث شده است تا امروز جامعه کارگری درآمدی به مراتب کمتر از خط فقر داشته باشند.

رییس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران افزود: در شرایطی که نیاز داریم به معیشت کارگر توجه شود، شاهد نادیده گرفتن مطالبات کارگری در برنامه‌های مربوط به توسعه کشور هستیم.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب یادآور شد: در سال‌های بعد از انقلاب زمان‌هایی پیش آمد که نرخ تورم تا بیش از ۴۰ درصد افزایش پیدا کرد اما در مقابل دستمزد کارگران نهایتا ۱۸ درصد افزایش پیدا کرد. این وضعیت در حالی است که جامعه کارگری چه در دوران انقلاب چه در دروان جنگ و چه در دوران سازندگی تلاش‌هایی زیادی را انجام داده است اما همواره تحت فشار اقتصادی نیز قرار داشته است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه در خصوص نقش موثر کارگران در سه دوره یاد شده کمتر اقدامی در جهت مستند سازی صورت گرفته است افزود: می‌طلبد هر چه زودتر برای جمع آوری این مستندات تاریخ معاصر اقدام کنیم.

وی یادآور شد: در دوران نزدیک به پیروزی انقلاب سال ۵۷ پیوستن جمعیت میلیونی کارگران باعث شد تا انقلاب پیروز شود همین طور در سالهای زمان جنگ نیز این کارگران بودند که با حضور همزمان درجبهه‌ها و فعالیت در خطوط تولید از انقلاب دفاع کردند. بعد از آن در دوران سازندگی نیز با همه فشارهایی که بر روی کارگران بود باز هم جامعه کارگری به وظایف خود عمل کرد.

حبیب‌زاده همچنین در واکنش به صحبت‌هایی که این روزها در مورد شرایط مطلوب اقتصادی قبل از انقلاب می شود گفت: برخلاف این صحبت‌ها مستندات تاریخی نشان می‌دهد که در سال ۵۶ رکود بی‌سابقه‌ای در کشور حاکم شد. البته در همان زمان شاه دست به انجام اقداماتی زد که بیشتر به پیروزی انقلاب اسلامی منجر شد.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی