ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

پوشش ضایعات ناشی از آب برف و باران در بیمه آتش سوزی:

0

خسارت ناشی از نفوذ آب برف و باران به ساختمان به طور مجزا پوشش بیمه ای ندارد اما بیمه گران با درخواست بیمه گذاران می توانند در ازای حق بیمه اضافی بیمه نامه آتش سوزی این موضوع را پوشش دهند.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، بام هر ساختمان، چه یک ساختمان ویلایی باشد یا یک آپارتمان در آخرین طبقه یک مجتمع اعم از مسکونی یا تجاری محل ریزش مستقیم باران، برف و تگرگ است.

آب باران، برف و تگرگ از طریق شیب تعبیه شده در کف بام، آب رو و ناودان به شبکه فاضلاب یا چاه ساختمان می ریزد.

گاهی به علتی مانند لبریز شدن آب رو، نشت در محل اتصال ناودان ها، ترکیدن لوله، ترک برداشتن یا مستهلک شدن پوشش بام و شکستن سفال شیروانی، آب حاصل از ریزش جوی در بام ساختمان جمع شده و با نفوذ به سقف ساختمان مورد نظر یا دیواره اطراف ناودان، خسارت وارد می کند.

این خسارت در نزد بیمه گران، ضایعات ناشی از آب برف و باران نام دارد. در بیمه آتش سوزی ضایعات ناشی از آب برف و باران پوشش ندارد مگر این که با درخواست بیمه گذار، موافقت بیمه گر و در ازای حق بیمه اضافی، پرداخت این خسارت تعهد شده باشد.

منبع : http://www.ibena.ir/news/81554

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی