ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

پرتفوی بیمه چیست؟

0

خبرگزاری میزان- به مجموع تعهدات بیمه‌ای یک شرکت بیمه، در تمام رشته‌ها یا یک رشته مشخص از فعالیت‌های بیمه‌ای را پرتفوی آن شرکت می‌نامند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، به طور کلی منظور از پرتفوی، سبد سهام است که از ترکیب مناسبی از دارایی‌ها و تعهدات تشکیل می‌شود.

در این میان گروهی از دارایی‌های مالی مثل سهام، اوراق مشارکت و اوراق قرضه و معادل‌های پول نقد نظیر سپرده‌های بانکی، همچنین سرمایه گذاری در صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک و صندوق‌های قابل معامله، پرتفوی یا سبد دارایی‌ها محسوب می‌شوند.

منظور از مجموع تعهدات بیمه‌ای یا پرتفوی یک شرکت بیمه تقسیم کردن ریسک یک رشته بیمه‌ای بین چند رشته است، بدین ترتیب، سود یک رشته می‌تواند ضرر رشته دیگر را جبران کند.

همچنین پرتفوی به منظور کاهش ریسک و به صورتی انتخاب می‌شود تا در شرایط عادی احتمال کاهش بازده همه دارائی‌ها به حداقل برسد.

منبع : http://www.mizanonline.ir/fa/news/392636

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی