ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

اشتغال دوباره بازنشستگان تامین اجتماعی چگونه است؟

0

در صورت ادامه کار بازنشسته ها در محموعه مستمری آنها قطع و پس از ترک مجددا محاسبه و پرداخت می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کاربری در صفحه مشکلات مردم نوشته است:” من در یک کارگاه دولتی کار می کنم که الان سه ماه است بازنشسته شدم اما دوباره دعوت به کار شدم. آیا حقوق بازنشستگی من با کار دوباره در همان مجموعه قطع می شود؟”
در این زمینه مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: مستمری بازنشستگان با اشتغال به کار مجدد آنها از تاریخ شروع به کار متوقف و زمان ترک کار پس از تجدید محاسبه مجددا مستمری به آنها پرداخت خواهد بود.
او با بیان اینکه از منظر قانون تامین اجتماعی، بازنشسته به فردی اطلاق می شود که با احراز شرایط لازم اشتغال به کار نداشته باشد ادامه داد: افراد تحت پوشش سازمان در قبال اشتغال و دریافت حقوق یا مزد از سوی کارفرما بیمه شده تلقی شده و کارفرمایان مکلفند طبق قانون حق بیمه آنان را پرداخت کنند.
او افزود: بنابراین بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در صورت تمایل می توانند با اطلاع دادن موضوع به شعبه مربوطه مجدداً اشتغال به کار داشته باشند و البته کارفرمایانی که این قبیل افراد را بکار گیرند نیز موظف هستند ضمن اعلام اشتغال آنان بصورت کتبی حق بیمه مقرر را نیز پرداخت کنند.
مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: مستمری این قبیل بازنشستگان با توجه به مبلغ مستمری در زمان توقف پرداخت، اعمال افزایش های سالانه و لحاظ کردن سوابق جدید، تعیین شده و از تاریخ ترک کار مجدد قابل پرداخت خواهد بود.

منبع : http://www.khabaronline.ir/detail/527666/society/problems

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی