ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

اقتصاد آزاد، آزادی را بیشتر می‌کند:

0
اقتصاددان کانادایی بر این باور است، آزادی اقتصادی بدین معناست که هر کس بتواند برای خود تصمیم اقتصادی بگیرد و از دولت وبخش‌های دیگر اقتصاد هیچگونه تاثیرپذیری نداشته باشد.

اقتصاد ایرانی: مایکل واکر، بنیانگذار موسسه فریزر و اقتصاددان کانادایی در نشست هم اندیشی در خصوص ارتقای شاخص آزادی اقتصادی ایران با حضور رییس اتاق تهران برگزار شد، گفت: «برخی اشاره می کنند که مشکلات اقتصادی کشور ایران به دلیل تحریم ها بوده است. درست است که تحریم ها تاثیر زیادی بر اقتصاد کشور شده است اما باید ایرانی ها این را بپذیرند که سرمایه گذاران و خود ایرانی ها از ایران می روند.»

او ادامه داد: «ایرانی های زیادی در خارج از این کشور زندگی می کنند که علاقه ای به سرمایه گذاری در وطن خود ندارند؛ باید به جای اینکه به دنبال راهکاری برای جذب سرمایه گذاری خارجی باشید باید به دنبال فراهم کردن شرایط برای سرمایه گذاری داخلی باشد.»

به گزارش خبرآنلاین، واکر عنوان کرد: «ایران رتبه ۱۵۰ را در بین ۱۵۶ کشور جهان در شاخص آزادی اقتصادی دارد. آزادی اقتصادی یعنی هر کس بتواند برای خود تصمیم اقتصادی بگیرد، از دولت و بقیه افراد هیچگونه تاثیرپذیری نداشته باشد. اگر این شاخص مورد حفاظت قانونی قرار نگیرد، توانایی انجام کار و تولید پول پاک در کشور کاهش پیدا می کند.»

بنیانگذار موسسه فریزر اظهار کرد: «ایران نباید تنها هدفش بازار ۸۰ میلیونی داخلی باشد،بلکه باید بازارهای بیرونی را هدف قرار دهد. ایران کشوری است که در سال های گذشته سختی های زیادی را تحمل کرده است. اما بدون دستیابی به اقتصاد آزاد فعالان اقتصادی و دولت نمی توانند پیشرفت کنند.»

او با اشاره به اقتصاد کشورهایی مانند سیلی، هنک کنگ و سنگاپور گفت: «این کشورها بالاترین شاخص فقر را داشتند، با این حال با تغییر رویکرد و آزادسازی اقتصاد توانستند رشد سریع را در کشور تجربه کنند. کشورهایی که دارای اقتصاد آزاد هستند، توانستند میزان فقر را نیز کاهش دهند. وضعیت رفاهی افراد در جامعه، سطح آموزش و آزادی اجتماعی افراد به تبع بیشتر می شود.»

منبع : http://www.ireconomy.ir/fa/page/31324

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی