ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

سونامی ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی در راه است :

0

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

هیچ دولتی حتی یک ریال از طلب تامین اجتماعی را نپرداخته/ سونامی ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی در راه است .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نسبت به عدم پرداخت بدهی‌های دولت به تامین اجتماعی و احتمال ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی هشدار داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، رسول خضری با اشاره به اینکه هیچ دولتی تا کنون حتی یکی ریال از بدهی های خود به تامین اجتماعی را پرداخت نکرده است، گفت: متاسفانه این دولت هم تاکنون برنامه مشخصی برای پرداخت بدهی ها به تامین اجتماعی ندارد، با توجه به اینکه  دولت بیش از ۱۰۰ هزار میلیاردتومان به تامین اجتماعی بدهکار است و سهم ۳ درصدی دولت برای حق بیمه از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

نماینده سردشت و پیرانشهردرمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی درتمامی برنامه های توسعه ای کشور از جمله برنامه ششم مورد توجه قرار گرفته است، افزود: البته دولت ها به موارد قانونی توجهی نداشته و برنامه ای در دستور کار برای تعیین تکلیف این موضوع ندارند، متاسفانه صندوق های بازنشستگی از جمله تامین اجتماعی در حال حاضر شرایط قابل قبولی به لحاظ منابع مالی ندارند؛ زیرا در کنار بدهی دولت مجلس نیز در ادوار مختلف با تصویب قوانین بسیار بار مالی بسیاری را به تامین اجتماعی تحمیل کرده است.

وی با تاکید براینکه ادامه شرایط فعلی برای سازمان تامین اجتماعی بدون توجه به تامین منابع امکان پذیرنیست، تصریح کرد: اگر دولت اعتبارات تامین اجتماعی را در مسیرقابل قبولی قرار ندهد، به طورحتم این سازمان تنها می تواند تا ۲ سال آینده خدمات درمانی و بیمه ای را به تحت پوشش های خود ارایه دهد؛ یعنی سونامی ورشکستگی صندوق های بازنشستگی تامین اجتماعی را فرا می گیرد؛ ناگفته نماند که تامین اجتماعی وارد حوزه بنگاه داری شده، این درحالی است که وظیفه تامین اجتماعی سرمایه گذاری صحیح است.

خضری با اشاره به اینکه سرمایه گذاری بایددرحوزه بیمه و بورس به درستی انجام شود، گفت: متاسفانه سرمایه گذاری های تامین اجتماعی درشرکت های شستا به شکل زیان ده تبدیل شده است، یعنی شستا به حیات خلوت دولت تبدیل شده و با توجه به اینکه نظارت قابل قبولی هم وجود ندارد؛ تمامی مسئولان، خویشان و اقوام خود را در شستا مشغول به فعالیت می کنند، بنابراین برای رهایی از مشکلات صندوق های بازنشستگی از جمله تامین اجتماعی باید ساختار صندوق ها را اصلاح کرد؛ یعنی براساس میزان سال های بیمه پرداختی مزایا از منابع تامین اجتماعی به افراد تعلق گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ساختار صندوق های بازنشستگی باید اصلاح شود، افزود: در کنار پرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی این سازمان هم باید پول بیمه شدگان را درست سرمایه گذاری کند، اما شستا درحال حاضر به مرحله زیان دهی رسیده است؛ ضمن اینکه مبلغ هزینه شده از سوی تامین اجتماعی در حوزه درمان کمتر از ۹ بیست و هفتم است.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی