ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

باید گام های بزرگتری در جهت ارتقاء زندگی و معیشت کارگران و بازنشستگان عزیز برداشته شود:

0

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:
باید گام های بزرگتری در جهت ارتقاء زندگی و معیشت کارگران و بازنشستگان عزیز برداشته شود.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: کارهایی که در این سال ها انجام داده ایم وظیفه ما بوده است و هنوز کار ناکرده زیادی باقی مانده است و باید گام های بزرگتری در جهت ارتقاء زندگی و معیشت کارگران و بازنشستگان عزیز برداشته شود.
باید گام های بزرگتری در جهت ارتقاء زندگی و معیشت کارگران و بازنشستگان عزیز برداشته شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش در جمع نمایندگان تشکل های کارگران، بازنشستگان و کارآفرینان استان کرمانشاه با بیان اینکه ٢۵ سال است که افتخار خدمت گذاری به جامعه کارگری را دارد، گفت: خدا را شاکرم و افتخار می کنم که خدمت گذار جامعه کارگری هستم.

دکتر نوربخش افزود: ١٢ سال در بخش های مختلف مدیریتی سازمان تأمین اجتماعی بوده ام و ١٣ سال نیز در وظیفه حرفه ای و پزشکی فعالیت کرده ام و به دلیل حرفه اصلی خود همدرد کارگران عزیز بوده ام و عمیقا خداوند متعال را سپاسگذارم که دانش حرفه ای خود را در خدمت جامعه کارگری قرار داده ام.

وی با بیان اینکه مدیران و کارکنان تأمین اجتماعی و جامعه شریف کارگران و بازنشستگان این سازمان را خانه خود می دانند، گفت: ما در شرایطی سازمان را تحویل گرفتیم که در ورطه مسائل حاشیه ای بود و درگیر مسائلی بود که ربطی به این سازمان نداشت و چالش حیثیتی ایجاد کرده بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه منابع این سازمان متعلق به کارگران و بازنشستگان است، گفت: منابع این سازمان حاصل انباشت بین نسلی حق بیمه کارگران این کشور است. کارگری که از سفره کوچک او منابع این سازمان تشکیل می شود و دستبرد در این منابع و شریک کردن افرادی مثل بابک زنجانی در این منابع چالش جدی بوجود آورده بود.

دکتر نوربخش ایجاد کسری بودجه فاحش برای سازمان تأمین اجتماعی را از دیگر نتایج سوء مدیریت در دولت قبل ارزیابی کرد و گفت: در سال ٩١ از بودجه ٣٢ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومانی سازمان تأمین اجتماعی ۵٠٠٠ میلیارد تومان کسری وجود داشت.

وی ادامه داد: امسال بودجه سازمان ٨٢ هزار میلیارد تومان است به عبارتی ماهیانه ۶٠٠٠ میلیارد تومان بدون اتکا به منابع عمومی در این سازمان پرداخت صورت می گیرد و در شرایط بسیار سخت به کشور کمک می کند.

دکتر نوبخش با تأکید بر اینکه سازمان تأمین اجتماعی در اقتصاد مقاومتی در سنگر اول قرار دارد، اظهار داشت: این سازمان در شرایطی که فضای کسب و کار با چالش مواجه بود توانست خود را اداره کند و البته نتوانستیم جبران مافات کامل آنچه بر سر کارگران رفت را انجام دهیم و بخشی از عقب افتادگی ها جبران شد و هنوز بخش زیادی از مسائل باقی است.

وی در ادامه به مقایسه افزایش حقوق بازنشستگان و نسبت آن با تورم سالیانه در سال های اخیر و دولت قبل پرداخت و گفت: کارگران و بازنشستگان در دولت قبل ٢۵ درصد کمتر از نرخ تورم افزایش حقوق داشته اند و در دولت دکتر روحانی ٣٢ درصد بیشتر از نرخ تورم افزایش حقوق داشته اند و بخشی از عقب ماندگی های گذشته جبران شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأیید وجود کاستی و مشکلات در معیشت کارگران و بازنشستگان، گفت: همواره در جلسات مختلف اعلام کرده ایم که شرمنده بازنشستگان هستیم ولی تلاش کرده ایم که در هر سال افزایش حقوق ها بالاتر از نرخ تورم باشد و در جهت یک آینده بهتر و اطمینان بخش تر اقدامات موثری صورت گرفته است.

دکتر نوربخش تدوین سیاست های کلی مقام معظم رهبری در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی و پیشگیری از ایجاد تعهدات بدون منبع جدید برای سازمان تأمین اجتماعی را از مهمترین دستاوردهای سال های اخبر عنوان کرد و اظهار داشت: با تلاش و پیگیری سازمان تأمین اجتماعی ایده اولیه سیاست های مقام معظم رهبری به مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شده است که ارزش بسیار زیادی برای این سازمان دارد.

وی ادامه داد: قسمت عمده ای از مسائل سازمان تأمین اجتماعی مربوط به تعهدات بدون منبع است که سالیانه ٢٢ هزار میلیارد تومان تعهد دولت به این سازمان ایجاد می کند در حالی که حداکثر ٢ تا ٣ میلیارد هزار تومان به این سازمان پرداخت می شود. البته در سال گذشته ١۵ هزار میلیارد تومان به سازمان پرداخت یا واگذاری انجام شده است.
منبع : http://www.tamin.ir/News/Item/42421/2/42421.html

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی