ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

راه اندازی تعاونی بازنشستگان کلید خورد:

0

معاون تعاون وزیر کار مطرح کرد:

راه اندازی تعاونی بازنشستگان کلید خورد.

معاون تعاون وزیر کار با اشاره به پیگیری اهداف برنامه ششم توسعه مبنی بر افزایش سهم بخش تعاون گفت:در این تفاهم نامه با بکارگیری ظرفیت های بالقوه و بالفعل از بازنشستگان در تشکیل و توسعه تعاونی متشکل از بازنشستگان و فرزندان آنها اقدام خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیدحمید کلانتری، معاون تعاون وزیر کار با حضور در  آیین امضای تفاهم نامه مشترک میان معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری با  موضوع «بسترسازی برای تشکیل و توسعه تعاونی های متشکل از بازنشستگان و فرزندان آن ها» که پیش از ظهرامروز در محل صندوق بازنشستگی کشوری برگزار شد با اشاره به نقش تعاون در اقتصاد گفت: امروزه بیش از ۷۰ درصد حوزه حمل و نقل در حوزه تعاون است. همچنین نزدیک به ۹۰ درصد تعاونی صید و لنج داران عضو تعاونی ها هستند.

وی با بیان اینکه در حوزه مسکن حدود ۱۰هزار و ۸۰۰ تعاونی مسکن داریم گفت:تعاونی های مصرف حدود ۵ هزار نفر عضو دارند و همچنین درحوزه خدمات بهزیستی حدود ۲هزار و ۱۰۰ تعاونی فعال داریم.

کلانتری به اهداف تفاهم نامه اشاره کرد و گفت:به منظور ایجاد و تقویت زمینه همکاری های مشترک و هم افزایی برای تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از یک سو و از سوی دیگر در اجرای قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر افزایش سهم بخش تعاون در اقتصاد ملی و ایفای مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی امور تعاون این تفاهم نامه ما بین صندوق بازنشستگی کشوری و معاونت امور تعاون، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی منعقد می شود.

معاون تعاون وزیر کار  ادامه داد:ارائه خدمات مشاوره به تشکل های بازنشستگی، همکاری در همگن سازی رشته ها بر حسب اولویت های مناطق، همکاری و مساعدت در صدور مجوز متقاضیان تاسیس تعاونی در استان ها و مناطق، مساعدت در پرداخت اعتبارات و تسهیلات و مشوق ها در اختیار معاونت مطابق با مقررات مربوطه،کمک به انجام خدمات آموزشی مدیران، بازرسان و اعضا  تعاونی های موضوع این تفاهم نامه، کمک به انجام مطالعات پژوهشی در زمینه امکان سنجی فعالیت بازنشستگان در قالب بنگاه های اقتصادی تعاونی، همکاری با صندوق جهت وضع مقررات قانونی لازم و تسهیل فضای حقوقی فعالیت بازنشستگان از تعهدات این معاونت در راستای این تفاهم نامه است.

منبع : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/03/10/1424531

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی