ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

با دست خالی نمی‌شود اشتغالزایی کرد!:

0

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار می‌گوید شرط موفقیت دولت در ایجاد اشتغال آن است که رکود حاکم بر جامعه و کارخانه‌ها را از بین ببرد. او معتقد است طرح‌های اشتغال تا زمانی که روی کاغذ باشند ایجاد شغل نمی‌کنند.

علی اصلانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح‌هایی که وزارت کار در حوزه اشتغال دنبال می‌کند تماما با دغدغه رفع معضل بیکاری است و تلاش می‌کند تا طرح‌های پخته و کارشناسی شده‌ای به اجرا درآید. اما شخصا معتقدم دادن طرح به تنهایی کافی و کارساز نیست و باید از طرح‌های کاغذی فاصله بگیریم و آن را در بوته عمل قرار بدهیم.

وی مهمترین مشکل اشتغال در شرایط کنونی را رکود دانست و گفت: در حال حاضر رکود مشکل اصلی اشتغال به شمار می‌رود و تا زمانی که این رکود از جامعه، کارخانه‌ها و اقتصاد نرود دولت موفقیتی در اشتغال نخواهد داشت.

به اعتقاد این مقام مسئول کارگری، اولین کاری که برای اشتغال باید انجام دهیم این است که مشکل اشتغال و بازار کار را شناسایی کنیم سپس بر اساس آن طرح بنویسیم و برنامه بریزیم.

اصلانی تاکید کرد: نوشتن طرح و باقی ماندن آن روی کاغذ هم در شرایطی که بودجه لازم برای راه انداختن طرح موجود نباشد کارساز نیست چون با دست خالی نمی‌شود، اشتغالزایی کرد و بودجه اصلی‌ترین عامل برای اجرای طرح‌های کسب و کار است.

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار درعین حال به طرح کارورزی اشاره و اظهار کرد: طرح کارورزی با هدف ارائه آموزشهای مهارتی به کارجویان و فارغ التحصیلان قبل از ورود به بازار کار پیش‌بینی شده است ولی باید زیربناهای طرح و شرایط جذب کارورزان در بنگاهها به درستی دیده شود. بعضی معتقدند برای آنکه در اجرای چنین طرح‌هایی با هزینه کمتری مواجه شویم باید از پتانسیل مراکز فنی و حرفه‌ای برای آموزش های مهارتی استفاده شود و مهارت از دوران دبیرستان و قبل از ورود به دانشگاه و بازار کار به افراد آموخته شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت در بحث اشتغال و تولید باید دو قوه دیگر را با خود همسو کند تا عزم ملی برای مبارزه با بیکاری به وجود آید و از ظرفیت رسانه‌ها، صدا و سیما و دانشگاهها برای ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی استفاده کند زیرا از یک وزارتخانه نمی‌توان انتظار داشت به تنهایی فرهنگ کار را توسعه دهد.

منبع : http://www.isna.ir/news/96030804968

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی