ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

بانک‌ها فقط به افراد خاص با سفارش‌های لازم وام می‌دهند:

0
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: امروزه بانک‌های ما فقط به افراد خاص با سفارش های لازم وام می‌دهند و به رقیب اصلی بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کشور تبدیل شده‌اند.

ناصر موسوی لارگانی نائب رئیس اول کمیسیون اقتصادی مجلس دهم در گفتگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،درباره مشکل‌زا بودن فعالیت‌های بانکی اظهار داشت: امروزه بانک‌های عامل بروز مشکلات برای تولیدکنندگان و صنعت‌گران کشور هستند و در این موضوع هیچ تردیدی نیست.

وی بیان داشت: با اینکه قانون رفع موانع تولید، بانک‌های ما را موظف کرده تا بنگاه‌های تولیدی یا شرکت‌های اقماری خود را واگذار کنند و به رسالت اصلی خود یعنی بانکداری بپردازند ، ولی متاسفانه با گذشت حدود ۲ سال از تصویب و ابلاغ آن هنوز بانک‌ها زیربار این مصوبه مجلس نرفته و به‌ آن عمل نکرده‌اند.

نماینده مردم فلاورجان تصریح کرد: در حال حاضر بانک‌های ما رقیب بنگاه‌های تولیدی و صنعتی کشور شده و به همین علت نتوانسته‌اند تسهیلات و سرمایه در گردش را در اختیار بنگاه‌های تولیدی و صنعتی قراردهند، از این رو بنگاه‌های ما به حالت تعطیلی یا نیمه تعطیلی درآمده اند.

موسوی لارگانی بیان داشت: از دیگر چالش‌های امروز بانک‌های ما این است که این نظام بانکی فقط به افراد خاص با سفارش های لازم وام می‌دهد و این اتفاق هم باعث شده تا تولیدکنندگان واقعی نتوانند از وام‌ها بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: آنهایی هم که با رانت وام می‌گیرند، آن را در مسیری غیر از آنچه که در مصوبه ارائه تسهیلات ذکر شده مصرف می‌کنند که باز نتایج آن دامن تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان را می‌گیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه قبلا بارها از بانک‌های کشور تحقیق و تفحص صورت گرفته، افزود:‌ نیاز کشور این است که مجلس بعد نظارتی خود را قوی‌تر کند و دلیل اجرا نشدن قانون را از بانک‌ها به جد پیگیری کند.

موسوی لارگانی در پایان گفت: حقیقا از رئیس مجلس درخواست داریم تا قوانین که دولت ابلاغ نکرده یا اجرا نمی‌شود را گوشزد کنند تا شاهد بی‌توجهی به قانون نباشیم.

منبع : http://www.yjc.ir/fa/news/6086009

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی