ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

سکوت تأمین اجتماعی در قبال سود ۶۰۰۰ میلیاردی تسهیلات بنگاه‌های زیر مجموعه‌اش :

0

گزارش فارس/

سکوت تأمین اجتماعی در قبال سود ۶۰۰۰ میلیاردی تسهیلات بنگاه‌های زیر مجموعه‌اش + سند.

سازمان تأمین اجتماعی چرا در قبال سود پیش‌بینی‌ شده ۶۰۰۰ میلیاردی تسهیلات بنگاه‌های زیرمجموعه‌اش سکوت کرده و چرا پرداخت وام ۹۰۰ میلیارد تومانی برای کارمندان و مدیرانش در سال ۹۶ پیشنهاد داده است؟

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی از ابتدای شروع به کار دولت یازدهم توسط برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی دنبال شد تا ابعاد دیگری از تخلفات این صندوق نمایان شود.

براساس این گزارش، دریافت تسهیلات توسط این صندوق بزرگ و نهاد بین نسلی یکی از موضوعاتی است که اخیرا توسط برخی اشخاص مطلع مورد نقد جدی قرار گرفته است. چرا که تسهیلات دریافتی به قدری افزایش پیدا کرده که سود آن به تنهایی چندین هزار میلیارد تومان است.

به عبارت دیگر، طبق اظهارات سید محمد یاراحمدیان، عضو هیات امنای سابق سازمان تامین اجتماعی، طبق بودجه پیشنهادی صندوق مشخص شده که به تنهایی ۶ هزار میلیارد تومان در سال ۹۶ از محل منابع شرکت‌ها و بنگاه‌های صندوق تامین اجتماعی باید بابت سود تسهیلات کوتاه مدت پرداخت شود.

 

 

در صورتی که این رقم یعنی ۶ هزار میلیارد تومان تنها بابت سود تسهیلات در سال ۹۶ پرداخت شود رقمی معادل روزانه ۱۶ میلیارد تومان از جیب بازنشستگان و صاحبان صندوق تامین اجتماعی باید به نظام بانکی پرداخت شود. صندوقی که صاحبان اصلی آن کارگران زحمت‌کش و کارفرمایانی هستند که با هزاران زحمت حق بیمه به صندوق پرداخت می‌کنند.

نکته جالب توجه اینکه باید دید چه میزان تسهیلات توسط صندوق تامین اجتماعی دریافت شده که به تنهایی ۶ هزار میلیارد تومان باید بابت سود آن تسهیلات پرداخت شود؟

* سند ۶ هزار میلیارد تومانی، سود تسهیلات کوتاه مدت دریافتی سازمان تأمین اجتماعی

 

 

همچنین طبق  اسنادی که اخیرا منتشر شده است، سازمان تامین اجتماعی میزان تسهیلات پیش‌بینی شده برای پرداخت به کارکنان و مدیران خود را بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان تعیین کرده است اما برای بیش از ۱۵ میلیون کارگر، مستمری بگیر و مخاطبان و صاحبان اصلی‌اش تنها ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته شده است.

 

 

طبق این اسناد باید دید کدام عدالت اجتماعی در صندوق بزرگ تامین اجتماعی که صاحبان آن را اقشار کارگری و کارفرمایی تشکیل می‌دهند، رعایت شده است.

یاراحمدیان همچنین تأکید می‌کند: مدیران امروز در راس سازمان تامین اجتماعی، اهلیت ندارند و من شفاف عرض می کنم که سازمان تامین اجتماعی حیاط خلوت دولت است.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960227000566

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی