ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

وعده افزایش قدرت خرید کارگران:

0

وزیر کار در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:

وعده افزایش قدرت خرید کارگران/ فاصله دستمزد با سطح معیشت یکباره برطرف نمی‌شود.

وزیر کار با بیان اینکه شرایط اقتصادی کشورها اجازه نمی‌دهد که فاصله دستمزد با سطح معیشت یکباره برطرف شود، گفت: کارگران بدانند که از هیچ تلاشی برای افزایش محدودیت سطح زندگی‌شان دریغ نخواهم کرد.

علی ربیعی، وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که سرانجام شکاف میان دستمزد کارگران با سطح تأمین معیشت چه زمانی برطرف خواهد شد و اینکه چه زمانی تبصره دوم ماده ۴۱ که بر لزوم تأمین معیشت کارگران تأکید دارد، اجرایی می‌شود، اظهار داشت:‌ رسانه‌ها بدانند که هیچ فاصله‌ای را نمی‌توان به یکباره برطرف کرد اما من پیش خدای خودم راضی هستم، با اینکه هنوز از اینکه نتوانستیم تغییر و تحولات ایجاد کنیم، شرمسارم.

وی افزود: امکان افزایش یکباره دستمزدها برای اقتصاد هیچ کشوری امکانپذیر نیست ولی در سه سال گذشته درصد قابل توجهی مزد از تورم پیشی گرفت که نیاز به مداومت در سال‌های پیش رو دارد.

ربیعی با اشاره به اینکه به دنبال جبران قدرت خرید کاهش یافته کارگران هستیم، گفت: درباره درصد افزایش دستمزد سال آینده اظهارنظر نمی‌کنم چون نوعی سوگیری می‌شود و معتقدم که باید سه‌جانبه‌گرایی به طور واقعی صورت پذیرد.

وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: مذاکرات تعیین دستمزد از هفته‌های گذشته آغاز شده است و در این باره می‌خواهم عرض کنم که کارگران بدانند از هیچ تلاشی برای کمک به زندگی‌شان دریغ نخواهم کرد و با توجه به شرایط اقتصادی وضعیت مطلوبی نیز برای این قشر زحمتکش فراهم شود.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13951126000386

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی