ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

بیمه شدگان تامین اجتماعی قیم نمی‌خواهند :

0

دربیانیه تشکل کارگران بازنشسته مازندرانی عنوان شد:

انتقاد از توقف پذیرش کارگران در بیمارستان‌های دولتی/ بیمه شدگان تامین اجتماعی قیم نمی‌خواهند .

پس از خودداری ۴ بیمارستان دولتی استان اصفهان از ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی، این‌بار منابع ایلنا از خودداری بیمارستان‌های دولتی استان مازندران در پذیزش بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی خبر می‌دهند.

پس از انتشار خبر خودداری بیمارستان‌های علوم پزشکی استان اصفهان از پذیرش بیماران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی این‌بار، منابع خبری ایلنا می‌گویند که در روزهای گذشته بیمارستان‌های دولتی استان مازندران نیز در اقدامی مشابه از ارائه خدمات پزشکی به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خودداری کرده‌اند.

در همین رابطه کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان مازندران با صدور بیانیه‌ای عدم پذیرش بیماران در مراکز درمانی این استان را به دور از اخلاق حرفه ای پزشکی دانست.

این بیانیه که به امضای نصرالـله دریابیگی رئیس کانون مستمری بگیران استان مازندران رسیده، تاکید شده است، به دنبال مباحث روزهای اخیر مبنی بر عدم پذیرش بیماران تامین اجتماعی در بیمارستان های دولتی استان مازندران، در مقابل تهدید به عدم پذیرش دفاتر درمانی کارگران و مستمری بگیران بی پناه کوتاه نخواهیم آمد.

در ادامه این بیانیه آمده است: این حرکت در تاریخ بیمه و درمان کشور بی سابقه بوده و کسانی که به دنبال چنین مسائلی هستند باید عذرخواهی کنند.

دربخشی دیگر از این بیانیه آمده است:  بی کفایتی در مصارف و هزینه ها و اداره بیمارستان های دانشگاهی را سازمان های بیمه گر نباید بپردازند با در نظر گرفتن این موضوع که  بیمه سلامت میزان بدهی هایش از سازمان تامین اجتماعی بیشتر است بنابراین شائبه سیاسی بودن این حرکتها به ذهن خطور می کند پس چرا اقدامی در این خصوص نمی شود؟

در ادامه این بیانیه آمده است: همه ما حامی طرح تحول سلامت جناب آقای دکتر روحانی هستیم و هشدار درباره هزینه های نابجا توسط سازمان های بیمه گر و بیمه شدگان بارها به سازمان مدیریت اعلام شده است.

در بخش دیگری آمده است: از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستاریم که از ظرفیت افراد با کفایت که توان مدیریت دانشگاه ها و بیمارستان ها را دارند استفاده کنند تا از جیب بیمه شدگان هزینه بی کفایتی مدیران پرداخت نشود.

در خاتمه این بیانیه آمده است: بیمه شدگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی قیم نمی خواهند و تحریک بیمه شدگان با نزدیکی به انتخابات یا بی تدبیری است یا اغراض مبهم سیاسی پشتوانه آن است، بدانید همچنان از شخص دکتر روحانی حمایت خواهیم کرد و رفتارهای شما باعث دل آزاری ما نمی شود.

پیشتر اعلام شده بود که به دلیل آنچه که تسویه نشدن بدهی تامین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی استان اصفهان عنوان می‌شود، ۴ بیمارستان دولتی در استان اصفهان از پذیرش بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی خودداری کرده‌اند که در نهایت این مسئله با مداخله مقامات استانی حل و فصل شد.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی