ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران :

0
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم از مکلف کردن سازمان تامین اجتماعی به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران در نشست امروز این کمیسیون خبر داد.
ایران اکونومیست

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از خبرگزاری خانه ملت؛ محمد خدابخشی در تشریح دستور کار امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم برای بررسی مواد ارجاع شده از صحن علنی به این کمیسیون، گفت: بند مربوط به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی در نشست امروز بررسی و مصوب شد که بر اساس آن سازمان تامین اجتماعی مکلف به همسان سازی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران شد به گونه ای که نسبت اولین مستمری به حداکثر حقوق و مزایایی که در زمان مستمری برقرار بوده در طول برنامه ششم حفظ شده و همچنین  بازنشسته ای کمتر از این نسبت را نگیرد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود:  همچنین دولت مکلف شد تمامی کارکنان حاکمیتی  شاغل در پست های فشار قوی را از حیث حقوق و  مزایا و همچنین سایر امتیازات با کارکنان رسمی و پیمانی یکسان سازی کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: علاوه بر این دولت مکلف شد نسبت به تهیه و تدوین نظام نوین تعاون با رویکرد اشتغال زایی  و کارآفرینی اقدام کند.

وی ادامه داد: همچنین تصویب ماده مربوط به روستاها از جمله مصوبات امروز کمیسیون بود که بر اساس آن دولت مکلف شد در برنامه حدود دو میلیون شغل در روستاها ایجاد و همچنین نسبت به تامین اعتبار و اختصاص مورد نیاز برای بهسازی، احداث و نگهداری  راه های روستایی بالای ۲۰ خانوار در طول برنامه اقدام کند.

خدابخشی افزود: علاوه بر این دولت موظف به تعیین تکلیف استخدامی کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی در بانک کشاورزی و همچنین صندوق بیمه محصولات کشاورزی شد.
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه تشریح دستور کار امروز کمیسیون تلفیق یادآور شد: به دولت اجازه داده شد  اموال غیرمنقولی که بهره بردار آن وزارت ارتباط و فناوری می باشد را با رعایت قوانین موجود در کشور تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال به فروش رسانده و درامد حاصله را پس از واریز به خزانه داری کل کشور افزایش سرمایه سهم دولت در پست بانک اختصاص دهد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم ادامه داد: همچنین دولت موظف شد نسبت به افزایش سرمایه بانک تعاون از اول برنامه از محل فروش اموال مازاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سود سالانه به حساب افزایش سرمایه دولت در بانک مذکور منظور نماید.

منبع : http://iraneconomist.com/fa/news/141510

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی