ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

رأی منفی نمایندگان با انتقال شورایعالی بیمه سلامت:

0

نمایندگان مجلس با ۱۰۶ رأی منفی با پیشنهاد تاجگردون مبنی بر انتقال شورایعالی بیمه سلامت از وزارت کار به وزارت بهداشت مخالفت کردند.

خبرگزاری فارس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (چهارشنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به بخش ۱۴ لایحه برنامه ششم توسعه با موضوع «سلامت، بیمه، سلامت و زنان و خانواده»، با پیشنهاد غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و رئیس کمیسیون برنامه و بودجه پارلمان مبنی بر انتقال شورایعالی بیمه سلامت از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مخالفت کردند.

در جریان بررسی این پیشنهاد، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس به عنوان موافق این پیشنهاد در صحن علنی صحبت کرد و سپس محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به عنوان نماینده دولت در مخالفت با این پیشنهاد به سخنرانی پرداخت.

در متن این پیشنهاد آمده بود: از زمان ابلاغ این قانون، شورایعالی بیمه سلامت و دبیرخانه آن از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منتزع و به وزارت بهداشت، درمان و آموش پزشکی منتقل می‌شوند. ارکان، ترکیب، وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های شورایعالی بیمه سلامت به موجب آیین‌نامه‌ای است که به پیشنهاد تولیت نظام سلامت به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

وکلای ملت با ۱۲۱ رأی موافق، ۱۰۶ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از ۲۶۳ نماینده حاضر در صحن علنی، با این پیشنهاد مخالفت کردند.

 منبع : http://www.fardanews.com/fa/news/611142

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی