ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

طرح اصلاح ترکیب شورای عالی کار به نفع کارگران:

0

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد:

طرح اصلاح ترکیب شورای عالی کار به نفع کارگران.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه به دنبال ایجاد تعادل در ترکیب شورای عالی کار هستیم افزود:در صورتی که بخواهیم جزئیات لایحه اصلاح قانون کار را بررسی کنیم، تعادل در ترکیب شورای عالی کار را در نظر می گیریم.

سلمان خدادادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره اینکه برخی از نمایندگان کارگری معتقد هستند که با اصلاح قانون کار ترکیب شورای عالی کار عوض می شود گفت: کمیسیون اجتماعی به این موضوع توجه دارد به همین دلیل قصد دارد جلسات متعددی برای بررسی لایحه اصلاح قانون کار برگزار کند تا نظر کارگران، کارفرمایان و کمیسیون بررسی شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه ترکیب فعلی به نفع کارگران نیست گفت: البته  نظر کمیسیون اجتماعی در این خصوص با نظر نمایندگان و تشکل‌های کارگری مشترک است، بنابراین درصورت امکان در قانون جدید کار که در حال حاضر لایحه اصلاح آن درحال بررسی است این موضوع را مطرح کرده و ترکیب شورای عالی کار را به نفع کارگران تغییرمی دهیم.

وی با بیان اینکه حضور تعداد کمی از نمایندگان کارگری در شورای عالی کار به نفع کارگران نیست بیان کرد:درصورت ورود به جزییات لایحه بحث ترکیب شورای عالی کار نیز مورد بررسی قرار می گیرد، زیرا تصمیمات شورای عالی کار به دلیل ترکیب نامناسب آن و حضورتعداد کمی از نمایندگان کارگری هیچ گاه به نفع کارگران نیست.

خدادادی با بیان اینکه در  ترکیب شورای عالی کار باید تعادل ایجاد شود افزود: در صورتی که بخواهیم دربررسی جزئیات لایحه اصلاح قانون کار به بررسی بپردازیم حتما این موضوع را در نظر می گیریم که ترکیب شورای عالی کار متعادل باشد و سهم رأی کارگران از دیگر شرکای اجتماعی کمتر نباشد.

منبع : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/09/30/1272844

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی