ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

امکان رفع معضل بیکاری با تکیه بر توان داخلی در کشور وجود دارد:

0

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در گفت‌وگو با تسنیم:

امکان رفع معضل بیکاری با تکیه بر توان داخلی در کشور وجود دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با بیان اینکه اولویت اصلی کشور اشتغال زایی است، گفت: اگر برنامه ریزی مدونی برای فعال سازی ظرفیت های داخلی صورت گیرد، امکان رفع معضل بیکاری در کشور وجود دارد.

سرتیپ پاسدار عبادالله عبداللهی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: جوانان و نیروی کاری در کشور داریم که بسیاری از کشورهای جهان به داشتن چنین نیروی کار و جوانی غبطه می خورند؛ برخی کشورها در حال واردات نیروی کار هستند و نیازهای بازار کار خود را از دیگر کشورها تأمین می کنند و ما باید بیش از آنچه امروز به جوانان توجه می شود قدر آنها را بدانیم.

وی افزود: امروز اولویت اصلی کشور اشتغال زایی و توسعه بسترهای کارآفرینی است؛ می توانیم با توجه به ظرفیت های موجود، کل کشور را به کارگاه فعالی تبدیل کنیم که جوانان تحصیل کرده ایرانی در راه آبادانی کشور مشغول به کار شوند.

سردار عبداللهی با بیان اینکه “دولت باید به توان داخلی بیش از پیش توجه کند”، گفت: اگر فعال سازی ظرفیت های تولید در کشور را جایگزین واردات گسترده کنیم و اگر به جای روی آوردن به شرکت های خارجی، از توان شرکت های ایرانی برای اجرای پروژه های عمرانی و توسعه کشور استفاده کنیم، هم مشکل اشتغال جوانانمان حل می شود و هم در جهت تحقق مبانی اقتصاد مقاومتی گام برداشته ایم که نتیجه ای جز اعتلای ملی و رونق اقتصادی برای کشور به دنبال ندارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اشاره به نیازهای توسعه ای کشور در بخش آب، برق، نفت، گاز، راهسازی، پلسازی و … اظهار داشت: امروز در زمینه های مختلف سدسازی، تونل‌سازی، راهسازی، توسعه میادین نفتی، احداث نیروگاه، احداث پالایشگاه و … که همگی از پیچیده ترین خدمات فنی و مهندسی بهره می گیرند، می توانیم با تکیه بر توان داخلی نیازهای کشور را برطرف کنیم و حتی اقدام به صادرات خدمات فنی و مهندسی کنیم.اگر برنامه ریزی مدونی برای فعال سازی ظرفیت های داخلی صورت گیرد، امکان رفع معضل بیکاری در کشور وجود دارد.

منبع : https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/09/28/1269954

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی