ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

افت سطح معیشت کارگران به مشکلات تولید دامن می‌زند :

0

دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور:

افت سطح معیشت کارگران به مشکلات تولید دامن می‌زند .

ایلنا: دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور می‌گوید وضعیت معیشتی کارگران نامطلوب است و کارفرمایان از این بابت نگران هستند چرا که افت سطح معیشتی کارگران به معضلات اجتماعی دامن می‌زند که این تهدیدی جدی برای ارکان اصلی تولید است.

«محمد مروج حسینی»، دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت: وضعیت معیشتی کارگران مطلوب نیست، چرا که سطح دستمزدها به گونه‌ای نیست که پاسخگوی تامین مایحتاج اولیه زندگی کارگران و خانواده های آنان باشد.

مروج حسینی با بیان اینکه بنیان تولید بر  دوش کارگران است، تصریح کرد: در شرایطی که سطح تولید و بهره وری در گیر و دار مشکلات اقتصادی است؛ به مشکلات معیشتی کارگران توجه نمی‌شود که این  آسیب‌های حوزه تولید را صد چندان می‌کند.

وی با بیان اینکه گروه کارفرمایی همواره در مذاکرات مزدی محاسبات مربوط به هزینه‌های سبد معیشت خانوارهای کارگری را پذیرفته است، تصریح کرد: با این شرایط باید شرمنده کارگران و خانواده های آنان باشیم.

دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور در ادامه با اشاره به نارضایتی گروه کارفرمایی از یکجانبه نگری و بخشی نگری دولت در رفع مشکلات تولید تصریح کرد: به شماره افتادن نفس تولید تنها مسئله کارفرمایان نیست که دولت  توپ را به زمین آنان می‌اندازد بلکه دولت باید در تصمیم گیری‌های مربوط به این حوزه شرکای اجتماعی خود را دخیل بداند.

مروج حسینی افزود: دولت در چنین شرایطی نمی‌تواند با  شرکای اجتماعی خود بر سر معضلات دامن گیر جامعه کار و تولید گفت و گو کند که نتیجه‌اش گسترش نارضایتی و بی اعتمادی  است.

دبیر کانون عالی کارفرمایان کشور با تاکید بر اهمیت پایبند بودن  دولت به رعایت سه جانبه گرایی، گفت: اگر دولت به سه جانبه گرایی پایبند بود  امروز گروه کارگری و کارفرمایی می‌توانستند در جوی عاری از هر گونه تنش بر سر حقوق اولیه اشان با دولت چانه زنی کنند.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی