ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

رعایت ایمنی کار در کارگاه‌ها الزامی شد:

0
با ابلاغ وزارت کار به دفاتر مشاوره فنی طبقه بندی مشاغل؛

رعایت ایمنی کار در کارگاه‌ها الزامی شد.

طی دوره‌های آموزشی ایمنی برای تامین بهداشت محیط کار برای تمام کارگاه‌ها، کارفرمایان، کارگران و کارآموزان الزامی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، الزام آموزش ایمنی برای تمام شناسنامه‌های شغلی طرح‌های طبقه‌بندی مشاغل کارگاه‌های مشمول قانون کار اخیرا از سوی مدیر کل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار به دفاتر مشاوره فنی طبقه بندی مشاغل ابلاغ شد.

پیش از این آیین نامه آموزش ایمنی کارفرمایان، کارگران و کارآموزان مکلف کرده بود در کارگاه‌هایی که مشمول طرح طبقه بندی مشاغل هستند، گذراندن دوره‌های آموزشی در شناسنامه شغلی کارگران لحاظ شود.

بر اساس ماده ۸۵ قانون کار، برای صیانت نیروی انسانی و منابع مادی کشور رعایت دستورالعمل‌هایی که از طریق شورای عالی حفاظت فنی (جهت تامین حفاظت فنی) و وزارت بهداشت (جهت جلوگیری از بیماری‌ها و تامین بهداشت کار و کارگر در محیط کار) تدوین می شود، برای تمام کارگاه‌ها، کارفرآمایان، کارگران و کارموزان الزامی است.

علاوه بر این، بر اساس ماده ۹۱ قانون کار، کارفرمایان و مسئولان کلیه واحدهای موضوع ماده ۸۵ این قانون مکلفند بر اساس مصوبات شورای عالی حفاظت فنی برای تامین حفاظت و سلامت و بهداشت کارگران در محیط کار، وسایل و امکانات لازم را تهیه و در اختیار آنان قرار داده و چگونگی کاربرد وسایل بهداشتی و حفظ سلامت را به آنها بی‌آموزند.

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی