ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

پرداخت مابه التفاوت حق مسکن الزامی است:

0

یک کارشناس روابط کار:

پرداخت مابه التفاوت حق مسکن الزامی است/ کارگران تسویه شده درخواست کتبی بدهند .

ایلنا: یک کارشناس روابط کار می گوید: کارفرمایان بایستی هرچه سریعتر مابه التفاوت حق مسکن کارگران، از جمله کارگرانی که تسویه کرده اند را بپردازند.

سعید ناصری استاد دانشگاه و کارشناس روابط کار در گفتگو  با ایلنا اظهار داشت:  با توجه به مصوبه هیات دولت و ابلاغیه معاونت روابط کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، اعمال افزایش حق مسکن کارگران از ابتدای مهر ۹۵ لازم الاجراست و کارفرمایان مکلفند این افزایش را اعمال نمایند.

وی با بیان این که  افزایش مورد نظر، اسفندماه سال ۹۴ در شورای عالی کار تصویب شده بود و تاکنون منتظر تصویب در هیات دولت معطل مانده بود؛ گفت:  بهتر است کارفرمایان پرداخت این مابه التفاوت بیست هزارتومانی را  همراه با دستمزد آبان و یا حداکثر آذر در دستور کار خود قرار دهند.

ناصری  همچنین لزوم پرداخت مابه التفاوت حق مسکن را از تاریخ اجرای آن جهت کارکنانی که طی ماههای مهر و آبان با محل کار خود تسویه نموده اند مشروط به تقاضای کتبی کارگران قانونی دانست و اعلام کرد پرداخت مبلغ مورد نظر علاوه بر الزام قانونی به واسطه تعیین تاریخ، الزام اخلاقی نیز دارد.

عضو مراجع تشخیص و حل اختلاف ادارات کار در پایان تاکید کرد: بهتر است کارگران تسویه شده درخواست کتبی بدهند و کارفرمایان نیز براساس این درخواست‌ها، اقدام به پرداخت مابه التفاوت در کمترین زمان ممکن بکنند.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

لطفا دیدگاه خود را ثبت کنید

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی