ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

گله‌مندی از دولت برای پرداخت نشدن بدهی تامین اجتماعی:

0
به گفته رئیس کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران، اگر دولت بدهی خود به تامین اجتماعی را پرداخت نکند، در مقابل سازمان تامین اجتماعی نیز نمی‌تواند خدمات ارایه کند. ما در نظر داریم اگر دولت بدهی خود را پرداخت نکند، به دیوان عالی کشور شکایت کنیم.
غلامرضا عباسی در همایش ملی کمیته بانوان کارگری در هتل اطلس اظهار کرد: استقلال سازمان تامین اجتماعی خط قرمز ما محسوب می‌شود. به نظر ما این مجموعه نباید زیر نظر هیچ وزارت‌خانه‌ای باشد، چرا که این مساله یکی از خواسته‌های جامعه کارگری است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دولت بالغ بر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و این سازمان زمین‌گیر شده است. هم‌اکنون سه میلیون بازنشسته از حقوق‌بگیر این سازمان هستند. متاسفانه دولت حتی هزینه‌های جاری این سازمان را هم پرداخت نمی‌کند و این بدعهدی باعث زمین‌گیر شدن سازمان تامین اجتماعی می‌شود.

رئیس کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی در تامین بودجه مشکل دارد و این باعث می‌شود فشارها روی بیمه‌شدگان بیشتر شود.

وی با اشاره به طرح اصلاح قانون کار عنوان کرد: اصلاح قانون کار یکی از نگرانی‌های اصلی ما بود که خوشبختانه از دستور کار مجلس خارج شد. این هم نشانه خوبی از دست‌یابی جامعه کارگری به خواسته‌اش است. ما با اصلاح قانون کار به هیچ وجه مخالفتی نداریم، اما واقعا این قانون باید اصلاح شود نه اینکه به اسم اصلاح موانع جدیدی برای کارگران ایجاد شود.

در ادامه هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کل کشور، با بیان اینکه خطوط قرمز ما در حوزه کار و کارگر قانون کار و تامین اجتماعی است، تصریح کرد: هر چند وقت یک بار دولت‌ها در پایان سال تحت عنوان اصلاح قانون کار برای ما در حوزه دستمزدها مشغله ایجاد می‌کنند. این مسایل قطعا در مذاکرات دستمزدی ما تاثیر می‌گذارد.

وی اضافه کرد: مساله دیگر نیز این است که دولت‌ها در پایان دوران خود مساله ادغام درمان تامین اجتماعی را مطرح می‌کنند. همه این‌ها از مسائلی است که به نوع معشیت کارگران و خطوط قرمز ما باز می‌گردد. حرف ما این بوده که سازمان تامین اجتماعی و منابع آن دارای مالکینی از مردم است که با کد ملی شناسایی شده و لیست شده‌اند. در این میان چند تن از نمایندگان مجلس نظر دیگری داشتند که سازمان تامین اجتماعی دولتی بوده در عین حال خصوصی هم نیست و به همین جهت باید در طرح تجمیع با بحث سلامت یکی شود.

ابوی خاطرنشان کرد: منابع سازمان تامین اجتماعی به ویژه در حوزه درمان از ناحیه بیمه‌شدگان است. با این حال سازمان تامین اجتماعی هنوز هم نمی‌تواند پاسخگوی کارگران باشد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کل کشور با اشاره به اهداف این کانون بیان کرد: هدف از برگزاری این همایش‌های ملی، استانی و شهری این بوده که کارگران و تشکلات با استفاده از ظرفیت‌های قانونی آشنا کنیم. متاسفانه بسیاری از روسای تشکلات انجمن‌های صنفی کتاب قانون تامین اجتماعی را ندیده‌اند؛ به همین جهت مدل آزمایشی این همایش‌ها را از مشهد آغاز کردیم.
منبع: ایسنا

http://eghtesadnews.com/Live/Stories/DEN-154268

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی