ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

وحدت جامعه کارگری در جهت مقابله با هجمه‌های صورت گرفته :

0

دبیر کانون هماهنگی‌های شوراهای اسلامی کار استان تهران مطرح کرد:

وحدت جامعه کارگری در جهت مقابله با هجمه‌های صورت گرفته .

در تجمع صنفی کارگری که صبح امروز به دعوت کانون هاهنگی های شورای اسلامی کار استان تهران در اعتراض به لایحه اصلاح قانون کار، ادغام درمان تامین اجتماعی در بیمه سلامت و گسترش مناطق آزاد برگزار شده بود بر وحدت جامعه کارگری تاکید شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حسین حبیبی»، دبیر کانون هماهنگی های شوراهای اسلامی کار کشور که صبح امروز در میان کارگران حاضر در مقابل ساختمان مجلس صحبت می‌کرد، گفت: جامعه کارگری با هرگونه اصلاحی که چتر حمایتی قانون کار را از میان بردارد مخالف است.

حبیبی با تاکید بر وحدت جامعه کارگری در جهت مقابله با هجمه‌های صورت گرفته، تصریح کرد: نمایندگان مجلس به صرف اینکه از مردم رای گرفته‌اند نباید هرگونه مصوبه‌ای را که بر خلاف مصالح جامعه کارگری باشد تصویب کنند.

وی افزود: هرگونه مصوبه ای که بر خلاف مصالح کارگری باشد مصداق خیانت در امانت و دست اندازی در حقوق کارگران است از این رو نمایندگان مجلس باید بررسی ان را متوقف کنند.

دبیر کانون هماهنگی های شوراهای اسلامی کار کشور با تاکید بر اینکه جامعه کارگری تحت هر شرایطی با ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی مخالف است و نسبت به ان عکس العمل نشان خواهد داد، تصریح کرد: آنچه خواسته جامعه کارگری است استقلال مالی و اداری سازمان تامین اجتماعی و احیای شورای عالی تامین اجتماعی است.

این فعال کارگری توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی را منجر به خروج گسترده کارگران از شمول قانون کار دانست و افزود: خارج کردن کارگران مناطق آزاد ویژه اقتصادی از شمول قانون کار هیچ دستاورد اقتصادی ویژه‌ای در این مناطق نداشته است.

لازم به ذکر است که در تجمع امروز سید حسین نقوی حسینی و محمد قمی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفته‌اند که بررسی لایحه اصلاح قانون کار موقتا از دستور کار خارج شده است.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی