ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

کارگران منتظر اقدام دولت‌اند :

0

در نامه‌‌ای مشترک به دولت ابلاغ شد؛

نارضایتی رسمی کارگران از اصلاح قانون کار/ کارگران منتظر اقدام دولت‌اند .

در جلسه عصر امروز شورای سه‌جانبه مشاوره‌ملی، نامه مشترک سران سه تشکل عالی کارگری درباره عودت لایحه اصلاح قانون کار به نماینده دولت تحویل داده شد.

علی خدایی عضو هیات‌مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اعلام این خبر به ایلنا گفت: در جلسه امروز که با دستور کار بررسی لاصحه اصلاح قانون کار و به ریاست حسن هفده‌تن معاون تنظیم و نظارت بر روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شده بود، اعضای گروه کارگری و کارفرمایی به‌اتفاق بر معیوب بودن مفاد این لایحه تاکید داشتند.

به گفته وی در این جلسه همه اعضای گروه کارگری فارغ از تنوع تشکیلاتی بر عودت این لایحه تاکید داشتند و در این‌باره درخواست مشترک سران سه تشکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور، مجمع عالی نمایندگان کارگر و کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگری که از قبل در قالب نامه‌ای واحد نوشته و امضا شده بود به شخص معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تحویل داده شد.

خدایی با یادآوری اینکه پیش از این بارها مسئولان دولتی عنوان کرده بودند که در صورت اجماع کارگران نسبت به باز پس گرفتن لایحه اصلاح قانون کار اقدام خواهند کرد، افزود: اگرچه در ماه‌های گذشته بارها و بارها این خواسته به صورت‌های مختلف مطرح شده اما با اقدام مشترکی که توسط سران سه تشکل عالی کارگری صورت گرفت، این بار درخواست مشترک جامعه کارگری ایران برای باز پس‌گیری لایحه اصلاح قانون کار به صورت رسمی به دولت ابلاغ شد.

وی درباره نتیجه نهایی این جلسه گفت: بدون‌شک ادامه دستور کار جلسه امروز شورای مشاوره سه‌جانبه ملی به نشست بعدی موکول می‌شود اما مسئله این است که در حال حاضر مسئولیت تصمیم‌گیری و اقدام رسمی برای بازگرداندن لایحه اصلاح قانون کار بر عهده دولت است.

خدایی با بیان اینکه از نظر همه شرکای اجتماعی دولت و به‌ویژه کارگران لایحه کنونی اصلاح قانون کار به دلیل نقاط ضعف و ایرادهایی که دارد صلاحیت بررسی در مجلس را نداشته و باید توسط شرکای اجتماعی از نو مورد بازنویسی اساسی قرار بگیرد، گفت: هم اکنون جامعه کارگری منتظرند تا نخستین گام دولت با اقدام قطعی و فوری برای باز پس‌گیری این لایحه برداشته شود.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی