ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

تجمیع بیمه‌ها نظام درمانی کشور را ناکارآمد می‌کند :

0

معاون اقتصادی وزیر رفاه:

تجمیع بیمه‌ها نظام درمانی کشور را ناکارآمد می‌کند .

ایلنا: معاون اقتصادی وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی می گوید ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت، نظام درمانی کشور را ناکارآمد می‌کند.

«حجت الـله میرزایی» در گفتگو با ایلنا با یادآوری ورشکستگی بسیاری از سازمان‌های بیمه ای، اظهار داشت: طرح تحول سلامت با تعرفه گذاری نامعقول نرخ درمان، بسیاری از سازمان‌های بیمه‌ای را به ورشکستگی کشانده است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح تحول سلامت نه در سطح خرد و نه در سطح کلان به نفع مردم است، تصریح کرد: این طرح تنها ناکارآمدی نظام درمان کشور را در پی دارد چراکه امکان نظارت و کنترل برآن وجود ندارد که این مفسده برانگیز نیز هست.

وی در خصوص چرایی ناکارآمدی طرح تحول سلامت افزود: وقتی عرضه کننده خدمات درمانی، خود تعرفه گذاری می‌کند و تدارکات آن را بر عهده می گیرد عملا خطای بزرگی انجام شده است چرا که در عمل تعرفه‌ها را با نرخ بزرگی افزایش می‌دهد.

میرزایی افزود: تمرکز و انحصار در این شیوه ارائه خدمات درمانی باعث افت کیفیت خدمات درمانی و در نتیجه ضرر و نارضایتی مصرف کننده می‌شود.

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روند فعلی را بر خلاف قواعد مرسوم اقتصادی دانست و افزود: البته نمایندگان مجلس نشان دادند، هوشمندتر از آن هستند که به طرح ادغام رای دهند اما واقعیت این است  در صورتی که این اتفاق بیفتد مدیریت بیمه و درمان به سطحی نازلی خواهد رفت و در مقابل بر میزان نارضایتی ‌ها افزایش می‌یابد.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی