ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

اجرای طرح تجمیع بیمه‌ها بدون رفراندوم قابل اجرا نیست :

0

محجوب در گفت‌وگو با ایلنا:

اجرای طرح تجمیع بیمه‌ها بدون رفراندوم قابل اجرا نیست .

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت کمیسیون تلفیق مجلس با پیشنهادهای کمیسیون بهداشت و درمان گفت: اگر دولت بخواهد تجمیع بیمه‌ها را انجام دهد، باید از مراجع شرعی و فقهی سوال کنند تا متوجه شوند که این مساله بدون برگزاری رفراندوم قابلیت اجرایی ندارد.

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با تاکید بر این‌که طرح‌های مربوط به تجمع بیمه‌ها صرفاً منافع ویژه‌ای برای وزارت بهداشت از جیب بیمه‌شدگان ایجاد می‌کند، گفت: دست‌اندازی به مالکیت خصوصی که از راه کسب و کار حاصل شود، غیرقانونی و غیرمشروع است.

او گفت: درست است که بیمه نوعی مشارکت مشاع است، اما مشارکتی در قالب توافق‌های اولیه. ما توافق کرده‌بودیم که کارگران با یکدیگر جمع شوند، نه این‌که همه بیمه‌شدگان با هم تجمیع شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس خاطرنشان کرد: با وجود این‌که تجمیع فی‌نفسه به نفع مردم است اما قطعاً بدون رفراندوم قابل اجرا نیست و اگر دولت بخواهد تجمیع بیمه‌ها را انجام دهد، باید از مراجع شرعی و فقهی سوال کنند تا متوجه شوند که این مساله بدون برگزاری رفراندوم قابلیت اجرایی ندارد.

او با بیان این‌که پیشنهادهای کمیسیون بهداشت مجلس در کمیسیون تلفیق به تصویب نرسید، یادآور شد: بندهای ۶، ۷ و ۸ که پیشنهادی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بود، هر سه رد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: دولت کلیاتی را به مجلس آورده و قطعاً در آن مورد نیز با پیشنهادهایی که مربوط به تجمیع باشد، مخالفت خواهیم کرد.

محجوب در پایان تصریح کرد: هر دستگاهی طرحی برای تجمیع بیمه‌ها بیاورد، فارغ از آن‌که با چه نیتی این پیشنهادها را مطرح می‌کند، مجلس با آن مخالفت خواهد کرد و برای نمایندگان حامی مردم تفاوتی میان این که چه دستگاهی پیشنهاد تجمیع بیمه‌ها را مطرح کرده، تفاوتی ندارد و با آن مخالفت خواهد کرد.

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی