ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

وزارت کار برای تعیین حداقل دستمزد۹۶ کارگران از تشکل‌ها دعوت کرد:

0
در گفتگو با مهر اعلام شد:

وزارت کار برای تعیین حداقل دستمزد۹۶ کارگران از تشکل‌ها دعوت کرد.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران از دعوت رسمی معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکل‌های کارگری و کارفرمایی برای تشکیل کارگروه ویژه تعیین حداقل دستمزد سال ۹۶ خبرداد.

غلامرضا عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت برگزاری جلسات تعیین حداقل دستمزد ۹۶ گفت:معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با ارسال درخواستی مکتوب به تشکل‌های کارگری و کارفرمایی رسما خواستار معرفی نمایندگان تشکل‌ها به این معاونت برای شرکت در کارگروه ویژه تعیین حداقل مزد ۹۶ شد.

وی با اشاره به فعالیت رسمی ۳ تشکل کارگری در سطح کشور گفت: قرار است این تشکل‌ها نمایندگان خود را برای شرکت در کارگروه ویژه ای که در معاونت روابط کار وزارت کار برگزار می شود، معرفی کنند تا با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت جلسات رسمی تعیین حداقل دستمزد  آغاز شود.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با تاکید بر اینکه کارگروه ویژه بررسی حداقل دستمزد با ریاست معاون روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود افزود: در این کاگروه پیشنهادات حداقل دستمزد با در نظر گرفتن معیارهای تورم و معیشت کارگران مورد بررسی قرار می گیرد و جمع بندی جلسه برای تصویب و تصمیم گیری نهایی به شورای عالی کار ارائه می‌شود.

عباسی درباره زمان تشکیل جلسه کارگروه ویژه وزارت کار برای تعیین حداقل دستمزد گفت: به احتمال بسیار زیاد چند روز پس از ایام سوگواری اربعین حسینی این جلسه با حضور نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی برگزار خواهد شد.

این فعال صنفی کارگری گفت: علاوه بر این کمیته‌های دستمزد تشکل‌های کارگری نیز به طور جداگانه معیارهای مختلف تعیین حداقل دستمزد سال آینده را مورد بررسی قرار خواهند داد و نتایج آن در کارگروه ویژه تعیین حداقل دستمزد وزارت کار و سپس در شورای عالی کار بررسی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه حداقل دستمزد بر اساس واقعیات اقتصادی کشور تعیین شود افزود: پیش از هر چیز سبد هزینه یک خانوار ۴ نفره که استاندارد جهانی است مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ادامه داد: طبق برآورد دخل و خرج زندگی کارگران، سبد هزینه یک خانوار ۴ نفره حدود ۳ میلیون تومان برآورد شده است؛ هر چند ما انتظار نداریم با توجه به محدودیت‌های بودجه ای یکباره میزان دستمزد این سبد هزینه را جبران کند اما درخواست ما این است یک جدول زمان بندی تعیین شود تا در چشم انداز تعیین شده، فاصله دستمزد کارگران و سبد هزینه آنها کاهش یابد.

منبع : http://www.mehrnews.com/news/3820188

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار