ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

نرخ بیکاری زنان ١٠ درصد بیشتر از مردان است:

0

تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، نرخ بیکاری مردان را در سال گذشته ٩.٣ درصد و برای زنان ۱۹٫۴ درصد عنوان کرد و گفت: این در شرایطی است که ۶٠ درصد از راه یافتگان به دانشگاه ها را بانوان تشکیل می دهند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «فرشاد مقیمی» امروز (چهارشنبه) در نخستین گردهمایی مشاوران امور بانوان شرکت شهرک های صنعتی سراسر کشور افزود: برای دستیابی به توسعه پایدار نیازمند همکاری همه نیروی انسانی کشور هستیم.
وی با تاکید بر اینکه این شرایط را باید زنان تغییر دهند، ادامه داد: زنان کارآفرین می توانند الگویی برای سایر زنان باشند.
مقیمی به موضوع «اقتصاد مقاومتی و نقش بانوان در تحقق این برنامه» اشاره کرد و گفت: تاکنون تنها ۶٠ کارآفرین زن شناسایی شده که بطور قطع تعداد آنها بیش از این رقم است.
وی تاکید کرد که باید زنان کارآفرین و موانع پیش روی آنها شناسایی شود و به این پرسش ها پاسخ دهیم که آیا روندها نیاز به تغییر دارد؟ و آیا باید دستورالعمل ها و قوانین جدید وضع شود؟
معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، افزود: کارآفرینی و فناوری های نوین از مهمترین ارکان پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است.

** نهضت مصرف کالای ایرانی از وزارت صنعت کلید خورد
«سهیلا جلودارزاده» نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست از آغاز نهضت مصرف کالای ایرانی خبر داد.
وی بخشی از وظایف وزارت صنعت را اصلاح بازار مصرف و خروج از رکود ذکر کرد و گفت: با اینکه کالاهای با کیفتی در کشور تولید می شود، شاهدیم که به دلیل کمبودهای دوران دفاع مقدس، مصرف کالاهای خارجی به یک عرف در جامعه تبدیل شده است.
وی ادامه داد: اکنون شاهدیم که در کالاهایی مانند پوشاک، محصولات ایرانی با کیفیت و قیمتی مناسب تولید می شود اما با برند کشورهای دیگر در بازار عرضه می شود.
اقتصام**۹۱۸۹**۲۰۲۵**خبرنگار: اسماعیل داودی**انتشار دهنده: لیلا جودی

منبع : http://www.irna.ir/fa/News/82301006

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com

Comments are closed.