ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

آغاز رسمی مذاکرات دستمزد ۹۶ کارگران از آذرماه:

0

رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور در گفت وگو با تسنیم خبر داد:

آغاز رسمی مذاکرات دستمزد ۹۶ کارگران از آذرماه.

رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور از آغاز رسمی مذاکرات مزد ۹۶ کارگران از آذرماه خبر داد و گفت: یکی از درخواست های کارگران از نمایندگان خود، پیگیری موضوع معیشت در شورای عالی کار است.

غلامرضا عباسی با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از ارسال نامه ای برای معرفی نمایندگان  کارگران در شورای عالی کار به منظور تشکیل کمیته مزدی خبر داد و گفت: چند روز گذشته نامه ای از سوی معاونت روابط کار به تشکل های کارگری برای معرفی نمایندگان کارگری به منظور تشکیل کمیته مزدی ارسال شد.

وی ادامه داد: اخیراً نامه ای از سوی معاون روابط کار وزارت کار خطاب به نمایندگان کارگران و کارفرمایان درباره تعیین حداقل دستمزد سال ۹۶ مشمولان قانون کار ارسال شده که در آن خواسته شده تا هر یک از گروه ها نماینده ای را برای معرفی در جلسات کمیته دستمزد سال ۹۶ معرفی کنند.

عباسی افزود: پس از تشکیل کارگروه مزد، کار نظرسنجی از کارگران را در کشور آغاز خواهیم کرد اما درباره حق مسکن از دولت گلایه داریم، چون آنها در دولت مطرح کردند و از ما امضا گرفتند و قرار بود افزایش ۲۰ هزارتومانی حق مسکن جزو دستمزد سال ۹۵ باشد.

وی ادامه داد: اما حالا دولت در این زمینه دوگانه برخورد می کند و به وعده خود عمل نمی کند. یکی از درخواست های کارگران از نمایندگان خود، پیگیری موضوع معیشت در شورای عالی کار است و این موضوع مورد تاکید است که دولت باید به کارگران توجه بیشتری داشته باشد.

منبع : http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/08/19/1236096

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار