ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

ادغام بیمه‌ها دست‌کردن در جیب کارگران است:

0

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی:

ادغام بیمه‌ها دست‌کردن در جیب کارگران است/ جای خالی انظباط مالی در وزارت بهداشت .

ایلنا: عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی می‌گوید: مدیران وزارت بهداشت به جای فروکردن دست در جیب کارگران بیمه شده سازمان تامین اجتماعی باید در صدد کاستن از هزینه‌های بی‌مورد و غیر ضروری خود باشند.

محسن سرخو با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: مجموعه وزارت بهداشت امروز به همان مشکلی هزینه بری مبتلاست که پیشتر سازمان تامین اجتماعی مبتلا بود اما خودداری مدیران این وزارت خانه از روی آوردن به انظباط مالی باعث شده تا مشکلات مالی تشدید شود.

وی بابیان اینکه در سازمان تامین اجتماعی ازطریق شناسایی هزینه‌های غیر ضروری جلوی اتلاف منابع صندوق درمانی کارگران گرفته شد، به مدیران وزارت بهداشت توصیه کرد تا از طریق بازنگری در تعرفه‌های بالای پزشکی، تجدید نظر در سفرهای هزینه بر خارجی و واردات لوازم غیر ضروری به نوعی انظباط مالی روی بیاورند.

سرخو افزود: تازمانی که در سازمان تامین اجتماعی اثری از انظباط مالی نباشد، روند حیف و میل منابع این وزارت خانه ادامه خواهد داشت و حتی اختصاص اعتبارات سنگین مالی نیز نمی‌تواند پاسخگوی هزینه‌های این وزارت خانه باشد.

این مقام مسئول سازمان تامین اجتماعی همچنین با تاکید بر اینکه از اساس منابع درمان سازمان تامین اجتماعی با منابع مالی دیگری که وزارت بهداشت برای ارائه خدمات درمانی در اختیار دارد تفاوت بنیادین داردغ افزود: از نظر حقوقی اموال صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی بخشی از مزد کارگران محسوب می‌شود که توسط کارفرمایان خصوصی و دولتی به حساب این سازمان واریز می‌شد.

وی ادامه داد: این در حالی است که در سایر صندوق‌های درمانی که وزارت بهداشت مدیریت مالی آنها را برعهده دارد، بخش اعظم اعتبارات از محل بودجه دولتی تامین شده و در عمل بیمه‌شدگان بر اعتبارات این صندوق‌ها ادعایی نمی‌توانند داشته باشد.

سرخو گفت: به همین دلیل قیاس میان منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی با سایر صندوق‌های درمانی، قیاسی معع الفارغ است و وزارت بهداشت نمی‌تواند مدعی دست اندازی به آن بشود.

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در عین حال افزود: حداقل در سازمان تامین اجتماعی از طریق هیات امنا به بخش کارفرمایی و کارگری در مقام صاحبان صندوق اجازه نظارت بر عملکرد مجموعه ارکان سازمان تامین اجتماعی داده شده است و این درحالی است که در سایر صندوق‌های درمانی چون تامین کننده منابع  دولت محسوب می‌شود ابدا چنین ساختار نظارتی وجود ندارد.

وی افزود: به همین دلایل جامعه کارگری در مقام اصلی‌ترین گرووه بیمه‌شدگان سازمان تامین اجتماعی با پیگیری‌های وزارت بهداشت و پیشنهادات کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص ادغام منابع مالی این سازمان در طرح تحول سلامت مخالف است.

منبع : http://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار