ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

اصلاحیه قانون کار حاکمیت قانون اساسی را نابود می‌کند :

0

در بیانیه شورای اسلامی کار هتل لاله مطرح شد؛

اصلاحیه قانون کار حاکمیت قانون اساسی را نابود می‌کند.

کارگران مجموعه هتل لاله تهران با امضای طوماری که متن آن توسط نهاد صنفی آنها تهیه شده است، مخالفت خود را درباره ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون کار اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در این طومار که به ابتکار شورای اسلامی کار کارگران هتل لاله تهران خطاب به علی لاریجانی تهیه و دست کم به امضاء ۱۴۵ نفر از افراد شاغل در این مجموعه رسیده است، این مسئله مورد یادآوری قرار گرفته است که هیچ فرد و نهادی حتی دولت و مجلس حق تضییع حقوق ملت را ندارد.

در ادامه این بیانیه با طرح این موضوع که  قانون اساسی به عنوان خط قرمز مردم و کارگران مطرح و تضعیف و نابودی آن با نابودی حاکمیت قانون اساسی و حقوق اولیه ملت و جامعه برابری می‌کند، به استناد اصل ۹ قانون اساسی لایحه اصلاح قانون کار را مصداق تلاش برای سلب  آزادی‌های مشروع ملت از طریق وضع قوانین و مقررات نامیده و به همین دلیل خواهان توقف ادامه بررسی لایحه مذکور شده‌اند.

امضاکنندگان این طومار همچنین در بخش دیگری از این بیانیه  یادآور شده‌اند که لایحه اصلاح قانون کار مغایر با اصول ۲، ۳، و ۴۳  و فصل سوم قانون اساسی است.

در ادامه این بیانیه از لایحه اصلاح قانون کار به عنوان عامل اصلی تضییع حقوق بنیادین کار یاد شده و تاکید شده است که قانون کار باید جامع و مانع باشد اما با لایحه اصلاح قانون کار چتر حمایتی کارگران نابود و به این وسیله چهره عدالت اسلامی مخدوش می‌شود.

کارگران هتل لایله تهران همچنین تاکید کرده‌اند که لایحه اصلاح قانون کار در مغایرت با مواد ۲۵ و ۷۳ قانون برنامه پنجم توسعه و الزامی بودن سه جانبه گرایی در تنظیم روابط کار نوشته شده است.

از نظر کارگران امضاکننده این طومار از بین رفتن حق اعتراضات صنفی، افزایش حداقل دستمزد کارگران و نابودی منابع سازمان تامین اجتماعی ازجمله تبعات منفی و ویرانگری است که در صورت تصویب این لایحه معیوب متوجه آحاد کارگران خواهد شد.

در پایان این بیانیه بر پس گرفتن لایحه اصلاح قانون کار از مجلس شورای اسلامی تاکید شده و بر مطالبات کارگران از قبیل افزایش مزد مطابق ماده ۴۱، پایان قراردادهای موقت که در شان کارگران و مزدبگیران زحمت کش باشد تاکید شده است.

منبع : http://www.ilna.ir

72

هدف از راه‌اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد. به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://zapah.ir http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار