ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

زباله باعث تخریب سرسبزترین استان‌های کشور می‌شود :

0

رئیس شورای اسلامی استان گیلان:

زباله باعث تخریب سرسبزترین استان‌های کشور می‌شود.

ایلنا: رئیس شورای اسلامی استان گیلان گفت: در کشور سوئد از زباله ها استفاده‌های بسیار خوبی می‌کنند ولی در کشور ما زباله ها بهترین و سرسبزترین استان‌ها را نابود می‌کنند.

به گزارش ایلنا از لاهیجان، خدایگانی رئیس شورای‌اسلامی استان گیلان در نشست مشترک روسای شورای اسلامی استان ها و مدیران کل محیط زیست استان‌ها که با حضور روسای شورای عالی استان‌ها و سازمان محیط‌زیست کشور در مجلس قدیم شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه استان گیلان با مساحت تقریبی ۱۴۷۱۱ کیلومتر مربع و دارا بودن اکوسیستم‌های متنوع دریایی، تالابی، رودخانه‌ای ، جنگلی و مرتعی از تنوع زیستی بالایی برخوردار است و علیرغم مساحت کم یکی از متنوع‌ترین استان‌های کشور از لحاظ تنوع زیستی محسوب می شود، افزود : تولید بیش از ۴۴ تن زباله صنعتی، ۲۰۰۰ تن زباله عادی ، ۷ تن زباله بیمارستانی در روز و تولید سالانه ۱۳۵۰۰۰۰ تن زباله کشاورزی و ۲۵۰۰ تن زباله ویژه که بخشی از آن با مدیریت صحیح دفع می‌شود و بخش عمده آن که در دفن گاه‌های رو باز دپو می‌شود، صدمات جبران ناپذیری را بر پیکره آب‌های سطحی و زیر زمینی استان وارد کرده است .

خدایگانی گفت: عدم وجود سیستم های تصفیه پساب‌های صنعتی و یا ناکارآمدی سیستم‌های موجود بار آلودگی مضاعفی را بر پیکره محیط زیست این استان وارد ساخته است که آمار بالای انواع بیمارهای صعب العلاج مانند انواع سرطان نسبت به متوسط کشوری گواه این مدعا است .

رئیس شورای شهر لاهیجان و رئیس شورای استان گیلان گفت: در شورای شهر لاهیجان در حدود هفده سال پیش هیاتی را از سوئد به این شهر دعوت کردیم که با مراجعه به دپوی محل زباله، آب یک رودخانه را که به دریا متصل می شد مورد آزمایش قرار داد و آن را فاجعه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه به پیشنهاد این هیات سوئدی چند نفر را به این کشور برای آموزش نحوه دفن زباله فرستادیم، گفت: در کشور سوئد از زباله‌ها استفاده‌های بسیار خوبی دارند ولی درکشور ما زباله‌ها بهترین استان‌های کشور را در حال نابود کردن هستند.

رئیس شورای اسلامی استان گیلان ادامه داد: برای رسیدگی به این مشکلات باید دستوری صریح صادر شود و در این مدت زمان باقی مانده از عمر دولت و شوراها هم می‌شود به خوبی به این مشکلات رسیدگی کرد.

منبع : http://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار