ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

جامعه کارگری بدنبال رفاه نیست بلکه درپی یک زندگی ساده است :

0

ئیس کانونعالی شوراهای اسلامی کار کشور:

جامعه کارگری بدنبال رفاه نیست بلکه درپی یک زندگی ساده است .

ایلنا: عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و رئیس کانونعالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: جامعه کارگری بدنبال رفاه نیست بلکه درپی یک زندگی ساده است.

به گزارش ایلنا از رشت، به همت معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان تامین اجتماعی و با هدف تقویت تعاملات با شرکای اجتماعی و هم‌افزایی در بین تشکل‌ها وبهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود، نشست آموزشی شوراهای اسلامی کار استان‌های اصفهان و کردستان با حضور پایور، مشاورمعاونت فنی و درآمد سازمان و اولیاءعلی بیگی عضو هیات‌امنای سازمان تامین اجتماعی و ریاست کانونعالی شوراهای اسلامی کار کشور در بندر ازلی برگزار شد .

مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان خاطرنشان کرد: در ابتدای سال ٨٠ دارای ٣٢٠٠٠ مستمری‌بگیر بوده‌ایم که اکنون طی ١۵ سال با ٢٣٠ درصد رشد به ١٠۶ هزار نفر افزون شده است.

جمیل حق‌پرست اذعان داشت: مباحث اخیر در زمینه جداسازی بخش درمان از سازمان با اشاره به حق الناس بودن منابع که از محل حق بیمه‌های صاحبان اصلی مجموعه تحقق می‌یابد بر ضرورت استقلال و یکپارچگی سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد .

معینی دبیرکل کانونعالی شوراهای اسلامی کار کشور و ریاست کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان اصفهان اظهار داشت: نمی‌توانیم اجازه دهیم امید کارگرانی که دلخوش به استفاده از خدمات درمانی در مراکز ملکی تامین اجتماعی هستند به یأس تبدیل شود و اگر در این خصوص دیربجنبیم و تعلل و کوتاهی کنیم آیندگان بمنزله خیانتی از سوی ما قلمداد خواهند کرد .

عضو هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و ریاست کانونعالی شوراهای اسلامی کار کشور نیز بعنوان یکی از سخنرانان اصلی این نشست ضمن قدردانی ویژه از تلاش‌های صورت گرفته ، از علایی مدیرکل فرهنگی واجتماعی بیمه شدگان بعنوان یکی از مدیران سازمان که رویکرد سه جانبه‌گرایی را باور داشته و در این مسیرحرکت می کنند یاد کرد.

ریاست کانونعالی شوراهای اسلامی کارکشوربا بیان اینکه رهنمودها و سخنان رهبری در ایجاد امنیت کشور و خنثی کردن توطئه های داعشی‌ها وتکفیری ها بسیار اثرگذار بوده است، افزود: استقرار و وجود امنیت‌حاکم امروز در جامعه مرهون هوشیاری رهبری، سربازان گمنام امام زمان (عج) و مدافعان حرم بعنوان مظلومترین شهداء است و ما هم باید با این رویکرد و اتحاد و همدلی و یکپارچگی، امنیت شغلی و آینده خود را نگهبانی نمائیم و هیچ تضادی نخواهد بود که هم سرباز رهبری و هم خادم جامعه کارگری باشیم .

علی بیگی بیان داشت: معتقدیم قانون کار هویت و شناسنامه یک کارگراست واصلاح آن یعنی تسهیل در امور، بهبود فرآیندها و رفع مشکلات و از این رو ما با اصلاح‌مخالف نیستیم بلکه با بی صداقتی مخالفیم.

ایشان با انتقاد از حذف تبصره یک ماده ٧ قانون کار، این ماده را روح قانون برشمرده و اذعان داشت: اگر روح از جسم گرفته شود بی معنی و پس از مدتی حتی متعفن می شود .

علی بیگی با اشاره به وجود ٩٣ درصد کارگر قراردادی در کشور، این امر را نقصان در قوانین ندانسته و کوتاهی در نظارت را عامل اصلی این ضعف قلمداد کرد .

عضو هیأت امنای سازمان تامین‌اجتماعی در بخش‌دیگری از سخنان خود خاطرنشان‌ ساخت: وظیفه ذاتی وزارت کار، تنظیم روابط کار و رعایت قانون وتبصره آن بوده و امروز حذف آن بمنزله سلب مسئولیت از دولت و مجلس است .

علی بیگی، شرط فاسد از حیث حقوقی را باطل شمرده و افزود: جامعه کارگری بدنبال رفاه نیست بلکه در پی یک زندگی ساده است و اگر به سرنوشت خود بی‌تفاوت باشد، لطمه خواهد دید و دولتمردان باید بدانند حافظه این قشر ضعیف نیست بلکه محجوب بودن آنان سبب رویدادهای گذشته شده است ولی امروز قانون کار را هویت و شناسنامه خود دانسته و نسبت به آن بی‌تفاوت نخواهیم بود .

علی بیگی خاطر نشان کرد: ما معتقدیم درمان سازمان اندوخته و سرمایه صاحبان واقعی آن بوده و از این رو نشستن دیگران بر سر این سفره با رضایت ما نبوده و حلال نمی‌کنیم .

مدیرکل فرهنگی واجتماعی بیمه‌شدگان با اشاره به اینکه ٧ درصد حق بیمه کارگران با کسر از حقوق و واریز به سازمان، اولین، بیشترین و اصلی‌ترین بخش منابع درآمدی برای اجرای تعهدات است با تشریح نقش و اهمیت این گروه از جامعه هدف، خاطرنشان کرد: در ابتدای انقلاب در سال ۵٧ تعداد بیمه شدگان سازمان ٨/١ میلیون نفر بوده است و امروز این رقم به ٧/١٣ میلیون نفر رسیده و مستمری بگیران نیز از ٩٠ هزار نفر به نزدیک سه میلیون نفر بالغ شده‌اند بگونه‌ای که برای سال‌جاری جهت انجام تعهدات‌مان بودجه ای ٧٢ هزار میلیاردی داریم .

مدیرکل فرهنگی اجتماعی بیمه‌شدگان اذعان داشت: غفلت از هیات‌های کارشناسی بیمه‌شدگان یکی از نقاط ضعف در فرآیندها وتصمیم‌گیری‌ها بوده و نباید همچون توابین عمل نمائیم که علیرغم جهاد مقدس‌شان، اثربخشی لازم را نداشتند و باید بدانیم که اگر عکس‌العمل و حرکت و اقدام ما در زمان خودش و بموقع لحاظ نگردد کارایی نخواهد داشت .

مشاور معاونت فنی و درآمد سازمان‌تامین اجتماعی با قدردانی از فرصت مهیا شده به منظور گفت و گو و انتقال برخی موضوعات به فعالان تشکل‌های کارگری، برنامه ششم توسعه را از مهمترین مباحث روز جامعه قلمداد کرد و با بیان ایجاد سالانه ١٨ هزار میلیارد بدهی دولت بابت سهم حق بیمه‌های گروه‌های تحت پوشش ، افزود : حقوقی که بابت مبنای کسر حق بیمه به سازمان اعلام می شود، ۵٠ تا ۶٠ درصد مبلغ واقعی است و منابع ما باید در حقیقت دو برابر میزان فعلی باشد .

پایور اظهار داشت : جدا نمودن منابع بخش درمان صرفاً مراکز درمانی را دربرنگرفته وتعهدات مختلفی ازسازمان همچون وضعیت صدور دفترچه ، هزینه سفر واقامت بیمار، غرامت ایام بیماری ، کمیسیون‌های پزشکی و… را با اختلال مواجه کرده وسرگردانی مراجعین و خدمت گیرندگان را سبب خواهد شد .

معاون اداره کل فنی مستمری های سازمان نیز بعنوان آخرین سخنران این کارگاه آموزشی، برقراری تعادل و پایداری بیمه‌ها را منوط به وجود ورودی بیشتر ازخروجی معرفی و افزود: در حال حاضر در جامعه ما وجود ۶ نفر بیمه پردازبه ازای یک مستمری بگیر بیانگر نقطه سربه سری میباشد وهرچقدر این عدد ازشش بزرگتر گردد وضعیت صندوق مطلوبتر خواهد بود .

کریمی افزود : متوسط سن بازنشستگی درمشاغل سخت وزیان آور تا پایان سال ٩۴ برابر ٢/۴٨ سال و میانگین سابقه برخوردار شوندگان ۶/٢۴ بوده و بطور متوسط هر بازنشسته از ٩ سال سابقه ارفاقی استفاده کرده است .

منبع : http://www.ilna.ir

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com

Comments are closed.