ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

براساس اصل سه جانبه گرایی مذاکرات ۱+۳ را آغاز کنید :

0

در نامه برخی نهادهای صنفی کارگری مطرح شد؛

براساس اصل سه جانبه گرایی مذاکرات ۱+۳ را آغاز کنید.

ایلنا: اگر می خواهید برای سرنوشت ۴۰ میلیون کارگر تصمیم بگیرید براساس اصل سه جانبه گرایی مذاکرات ۱+۳ را آغاز کنید و قبل از هر تصمیمی نمایندگان واقعی جامعه کارگر، مستمری بگیران و کارفرمایان را در تصمیم سازی و تصمیم گیری به رسمیت بشناسید و به مشارکت بطلبید و پشت درهای بسته وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان تصمیم گیری نکنید.

به گزارش ایلنا، گروهی از نهادهای صنفی کارگری خطاب به رئیس جمهور و جنعی از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با ادغام درمان تأمین اجتماعی در وزارت بهداشت نامه‌ای سرگشاده منتشر کردند که متن آن به این شرح است:

قدیم‌ها یکی از دعاهای رایج بین مردم این بود که “خداوند امیدت را ناامید نکند” و حالا حکایت جامعه کارگری شده است که در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم با مشارکت بالای خود و حمایت از دولت تدبیر و امید و بویژه جناب آقای روحانی تأثیر بسزایی در پیروزی ایشان داشت و در انتخابات مجلس دهم نیز با حمایت از لیست‌های اعتدال و امید باعث شکل گیری ترکیب جدید مجلس گردیده و با تصویب طرح ادغام درمان تأمین اجتماعی در سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت ظاهراً دعای مزبور تبدیل به نفرین شده است و بنظر می رسد دولت و مجلس قبل جامعه کارگری را نفرین کرده اند که “خدا امیدت را ناامید کند”.

چهل میلیون نفر بیمه شده تأمین اجتماعی که انتظار داشتند در این دولت و مجلس با تصمیمات مبتنی بر “امید” ، “تدبیر” و “اعتدال” مواجه شوند، حالا با خبرهایی مواجه می شوند که امید، آرامش و ثبات جامعه کارگری را هدف گرفته و می‌خواهد به اموال آنان دست اندازی شود. کارگران فکر می کردند که اگر این مجلس و دولت نمی‌خواهند یا نمی‌توانند “خیری” برسانند حداقل “شر” نمی‌رسانند و “امید” آنان را “ناامید” نمی کنند.

خوشبختانه جناب آقای دکتر روحانی و قاطبه دولت محترم به تفاوت بین بیت‌المال و حق‌الناس توجه داشتند و در لایحه تقدیمی دولت یازدهم به مجلس دهم، حکمی در موضوع ادغام درمان تأمین اجتماعی گنجانده نشده است ولیکن متأسفانه وزارت بهداشت دولت یازدهم برخلاف لایحه دولت و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم برخلاف بند ۴۲ سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و اصل ۲۹ قانون اساسی به دنبال دو شقه کردن سازمان تأمین‌اجتماعی و ادغام درمان تأمین‌اجتماعی در بیمه سلامت و وزارت بهداشت هستند امری که صراحتاً مغایر با اصل ۲۹ قانون اساسی و بند ۴۲ سیاستهای کلی ابلاغی مقام معظم رهبری درخصوص برنامه ششم است.

جامعه کارگری از همین حالا به جناح های اعتدالگرا و اصلاح‌طلب اخطار می دهد که اگرچه می گویند حافظه تاریخی ملت ایران ضعیف است ولیکن باتوجه به فاصله کوتاهی که تا انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر آینده باقیمانده، قطعاً این عملکرد دولت یازدهم و مجلس دهم در خاطر جامعه کارگری حک خواهدشد و پاسخ کارگران را در پای صندوقهای رأی خواهید دید. چراکه چند ماه قبل کمیسیون تلفیق برنامه ششم مجلس نهم تلاش وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان را ناکام گذاشت و با ادغام درمان تأمین‌اجتماعی مخالفت نمود و اکنون جامعه کارگری با چشمانی تیزبین در حال نظاره بر عملکرد نمایندگانی است که زمان رقابتهای انتخابات مجلس دهم خود را حامی جامعه کارگری قلمداد می کردند.

و اما خطاب دیگر ما به جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم است که با شعار اعتدال و دولت تدبیر و امید پیروز انتخابات شدند و خوشبختانه توفیقات زیادی در ایجاد امنیت ملی در سطح بین‌المللی داشتند ولی انتظار می رفت و می رود که ایشان در زمینه امنیت داخلی و تأمین ثبات،آرامش و امنیت خاطر ما بیمه شدگان تأمین‌اجتماعی گام بردارند.

جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران ما از شما انتظار داریم که ما را در حد ۱+۵ قابل بدانید و اگر می خواهید برای سرنوشت ۴۰ میلیون کارگر تصمیم بگیرید براساس اصل سه جانبه گرایی مذاکرات ۱+۳ را آغاز کنید و قبل از هر تصمیمی نمایندگان واقعی جامعه کارگر، مستمری بگیران و کارفرمایان را در تصمیم سازی و تصمیم گیری به رسمیت بشناسید و به مشارکت بطلبید و پشت درهای بسته وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت و درمان تصمیم گیری نکنید آن هم درمورد اموال ما کارگران که طی دهها سال از دسترنج خود کنار گذاشتیم برای روز مبادا، ما کارگران هم دعا می کنیم که در انتخابات سال آینده “خداوند امید شما را ناامید نکند”.

منبع : http://www.ilna.ir

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار