ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

نقش عوامل ژنتیکی و محیطی در بروز اختلال اضطراب:

0

افراد مبتلا به اختلال اضطراب، اختلال وسواس فکری عملی، اضطراب اجتماعی و دیگر بیماری‌های مرتبط، رفتارهایی را تجربه می‌کنند که بر نحوه زندگی روزانه‌شان تاثیر می‌گذارد. […]

افراد مبتلا به اختلال اضطراب، اختلال وسواس فکری عملی، اضطراب اجتماعی و دیگر بیماری‌های مرتبط، رفتارهایی را تجربه می‌کنند که بر نحوه زندگی روزانه‌شان تاثیر می‌گذارد.

انواع مختلفی از اختلال‌ها و بیماری‌های روانی وجود دارند که علت دقیق بروز آنها به طور کامل مشخص نیست. بررسی‌های جدید نشان می‌دهد اختلال‌های اضطرابی می‌تواند بر اثر مجموعه پیچیده‌ای از فاکتورهای خطرزا همچون ژنتیک، ترکیب مغز، شخصیت و حوادث زندگی بوجود آیند.

طبق اعلام انجمن افسردگی آمریکا، این اختلال‌ها زندگی حدود ۴۰ میلیون نفر از افراد بزرگسال را در این کشور مختل کرده است.

اختلال‌های اضطراب دارای علائمی است که شامل افکار اضطراب‌آور در یک دوره شش ماهه، احساس خستگی، مشکلات خواب و حمله‌های ترس می‌شود. اختلال‌های اضطراب می‌توانند خود را در موقعیت خاص همچون تعامل با گروهی از افراد نشان دهند.

همچون خطرات ژنتیکیِ بیماری قلبی یا سرطان، اختلال‌های اضطراب نیز می‌توانند ریشه وراثتی داشته باشند. مطالعات نشان می‌دهد این بیماری‌ها تا حدودی می‌تواند از طریق والدین به ارث برسد.

علاوه بر این مطالعات حاکی از آن است که استرس‌های شدید یا طولانی مدت می‌تواند بر سلول‌های عصب مغز تاثیر بگذارد. فاکتور استرس در واقع مداری را که اطلاعات را از یک ناحیه مغز به بخش دیگر منتقل می‌کند، مختل می‌سازد.

همچنین برخی مطالعات نشان می‌دهد افراد مبتلا به برخی انواع اختلال‌های اضطراب در برخی بخش‌های مغز دچار تغییرات ساختاری می‌شوند. علاوه بر این فاکتورهای محیطی همچون آسیب و ضربه این قابلیت را دارند که شرایط ابتلا به اختلال اضطراب را در افرادی که زمینه ارثی دارند فراهم سازند.

به گزارش مدیکال دیلی، در حالیکه متخصصان به تحقیقات خود روی بیماری‌های روانی ادامه می‌دهند واضح است این اختلال‌ها بواسطه ترکیبی از فاکتورها همچون تغییرات در مغز و استرس‌های محیطی بوجود می‌آیند.

منبع : http://www.afkarpress.ir/view_news.php?show=932

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار