ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

متخلفان حقوق های نجومی باید به اشد مجازات برسند:

0

سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ مجلس:

متخلفان حقوق های نجومی باید به اشد مجازات برسند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: ظاهراً‌ خلأ های قانونی در زمان های خاص باعث شده است برخی افراد دریافتی های غیرمتعارف داشته باشند بنابراین افراد مجرم باید به اشد مجازات برسند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ بهرام پارسایی در بخش خبری ۲۱ سیما افزود: البته در این موضوع اگر کسانی که قوانینی وضع کرده اند و دیگران نیز به همان بهانه حقوق های نامتعارف دریافت کرده اند باید دسته اول در اولویت مجازات برخورد سپس دسته دوم در مرحله بعدی برخورد مجازات قرار بگیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا گزارش کمیسیون اصل ۹۰ با وجود درخواست دو هفته ای رئیس مجلس بیشتر طول کشید؟ گفت: ما در این باره ۳۰ جلسه با بخش های مرتبط برگزار کردیم تا به نتیجه کارشناسی برسیم در عین حال کیفیت را فدای سرعت نکردیم.

پارسایی ادامه داد: بررسی ها نشان داد که کمتر از چهار دهم درصد از مدیران چنین حقوق هایی دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه باید حقوق های پایین را به حقوق های بالا نزدیک کرد گفت: به جای تمرکز در حقوق های بالا باید کشور را توسعه دهیم که در نتیجه آن حقوق های پایین افزایش یابد چرا که بیشتر حقوق ها زیر خط فقر است.

پارسایی با بیان اینکه در کمیسیون اصل ۹۰ در حال ساماندهی دریافتی های حقوق بگیران دولتی هستیم افزود: در این ساماندهی، هیچ فرد حقوق بگیرِ دولتی مستثنی نشده است که امیدواریم پس از تدوین نهایی در صحن مجلس نیز تصویب شود.

منبع : http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/07/14/1205000

شناسه خبر: ۱۲۰۵۰۰۰ سرویس: اقتصادی

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار