ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

اصلاح قانون کار حذف اصول قانون اساسی است :

0

یک تشکل کارگری:

اصلاح قانون کار حذف اصول قانون اساسی است .

ایلنا: یک تشکل کارگری با ارسال بیانیه‌ای نسبت به تلاش دولت برای اصلاح قانون کار و حذف قوانین حمایتی آن اعتراض کرد.

به گزارش ایلنا، اتحادیه نیروی کار پروژه‌ای ایران با صدور بیانیه‌ای نسبت به لایحه پیش نویس اصلاح قانون کار اعتراض کرده‌است.

در بخش‌هایی از این بیانیه آمده است: دولت های پس از جنگ بدون استثنا به عنوان مجریان مناسبات اقتصادی صندوق بین الملی پول،  به بهانه برداشتن موانع سرمایه گذاری به حذف تدریجی قانون کار مبادرت کرده اند. اکنون، این تنها آغاز قانون زدایی است چون حذف قانون کار یعنی حذف عملی اصول ۴۴ و ۴۳ قانون اساسی کشور.

در ادامه این بیانیه آمده است: امروزه همه کارگران و فعالین کارگری به درک و شناخت این واقعیت رسیده اند که در روند موجود بازگشتی به قانون اساسی وجود ندارد و هدف همه این دولتها چیزی جز در هم کوبیدن حداقل های زندگی کارگران برای سود بیشتر دلالانی که از نتیجه کار و رنج کارگران روزگار می گذرانند، نیست.

در پایان این بیانیه، ضمن برشمردن اعتراضات اخیر به لایحه اصلاح قانون کار، آمده است: بدیهی است همه فعالان کارگری و تشکل‌های مستقل از هر طریق ممکن صدای اعتراض خود را به گوش دولت و مجلس خواهند رساند و با این حرکت غیرقانونی مقابله خواهند کرد.

منبع : http://www.ilna.ir

 

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار