ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

پاسخ وزیر رفاه درباره مشکلات «شستا» و انتصاب نجومی‌بگیر در تأمین اجتماعی قانع‌کننده نبود:

0

نماینده مجلس در گفت‌‌وگو با فارس:

پاسخ وزیر رفاه درباره مشکلات «شستا» و انتصاب نجومی‌بگیر در تأمین اجتماعی قانع‌کننده نبود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در صحن مجلس سؤالاتی درباره بی‌سر و سامانی شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی «شستا» و انتصاب یک نجومی‌ بگیر در سازمان تأمین اجتماعی مطرح کرد و از پاسخ‌های ربیعی قانع نشد.

عبدالرضا مصری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره بی‌ سر و سامانی شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، انتصاب یک نجومی‌بگیر در هیات مدیره تامین اجتماعی و بار مالی سنگین اجرای طرح تحول سلامت سوالاتی را مطرح کرده است، اظهار داشت: روز گذشته این سوال در صحن علنی مجلس از ربیعی وزیر تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی پرسیده شد اما قانع‌کننده نبود.

وی پیش از این گفته بود: طرح تحول سلامت ۱۰ هزار میلیارد تومان طی سه سال گذشته بر دوش سازمان غیردولتی تامین اجتماعی که متعلق به کارگران زحمت‌کش است، هزینه و خسارت گذاشته است.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و کارفرمایان بیچاره است که باید متحمل خسارت‌های سنگینی برای اجرای طرح تحول سلامت شود در حالی که این طرح کاملا  دولتی بوده و دولت باید پیش از اجرا منابع آن را پیش‌بینی می‌کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی طلب‌های بسیاری از دولت دارد که هنوز پرداخت نشده است، گفت: تعرفه‌ها با  اجرای طرح تحول سلامت ۱۰۰ درصد افزایش پیدا کرد اما ریالی توسط دولت پرداخت شد.

وی همچنین از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به تغییرات مدیریتی بزرگترین مجموعه اقتصادی کشور یعنی «شستا» انتقاداتی را مطرح کرد و گفت: دلیل تغییرات مدیران به فاصله هر ۸ ماه یکبار مشخص نیست و اینکه چرا باید انتخاب مدیران  طوری باشد که بعدها نیاز به تغییر آنها شود. بنابراین اگر انتخاب آنان درست نبوده درنهایت باید ۳-۲ بار جابجایی انجام شود.

مصری گفت: این تغییرات پیاپی نشان می‌دهد که مسئولان برای انتصاب این مدیران صلاحیت‌های لازم را در نظر نگرفتند و اگر هم از مجموعه‌ها و دستگاه‌ها برای انتصاب آنها فشار وارد می‌شود که دیگر نمی‌تواند به آقای ربیعی به عنوان یک وزیر نگاه کرد چرا که وزیر اختیارات لازم را دارد و نباید افراد تحمیلی را منصوب کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «شستا» یک مجموعه اجاره‌ای برای برخی گروه‌ها شده است گفت: پیشنهاد ما این است که اگر قرار است این مجموعه عظیم اقتصادی اجاره داده شود حداقل برای مدت یک سال باشد که افراد بتوانند یک برنامه کاری درست ارائه دهند.

این نماینده مجلس همچنین از برخی  اقدامات وزیر کار درباره افتتاح پروژه‌ها انتقاد کرد و گفت: اخیرا برای کلنگ‌زنی پالایشگاه کرمانشاه به جای کلنگ زدن از بلدوزر استفاده کرد اما پس از رفتن ایشان تمام دستگاه‌ها جمع‌آوری شدند و عملا هیچ اتفاقی نیفتاد.

مصری از انتصاب یک مدیر متخلف در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: با وجود تایید سازمان بازرسی کل کشور معلوم نیست چرا یک فرد متخلف با حقوق نجومی در راس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی در حال فعالیت است و هنوز هیچ برخوردی با آن نمی‌شود.

وی با بیان اینکه سوالات خود را در صحن علنی مجلس از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح کرده است، گفت: چندین بار سوالات من در صحن مجلس به تعویق افتاده است و روز گذشته که این سوالات مطرح شد، ربیعی پاسخ قانع‌کننده‌ای نداد.

منبع : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950712000360

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار