ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی

کدام بخش اقتصاد محرک خروج از رکود است؟

0

یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است،دولت بایدواحدهای پیشرو را در همه بخش‌های اقتصاد شناسایی و موردحمایت قرار دهد. »

مهدی پورقاضی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرآنلاین در رابطه تاثیرات بسته های خروج از رکود دولت گفت:« اگرچه آمارهای مرداد و شهریور نشان دهنده رشد کمی  در تولید واحدهای صنعتی است به خصوص در واحد های بزرگ ولی هنوز از رکود خارج نشده ایم با این حال روند مثبت است. »

پورقاضی ادامه داد:«دولت برای خروج از رکود باید به دنبال واحد های پیشرو در صنعت باشد؛ آقای دکتر نیلی چنید قبل طرحی ارایه کرده بود که تاکید داشت،واحدهای پتروشیمی پیشرو هستند؛ گرچه در پتروشیمی ها ممکن است واحدهای پیشروی نیز وجود داشته باشد،اما به اعتقاد فعالان صنعتی در همه صنایع می توان واحدهای پیشرو وجود داشته باشد. »

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران عنوان کرد:« از همین رو وظیفه دولت در وهله اول این است که واحد های پیشرو و مناسب را شناسایی و مورد حمایت قرار بدهد. »

پورقاضی با بیان اینکه جوایز صادرات یکی از این حمایت ها می تواند باشد،تصریح کرد:«ارز تک نرخی  متناسب با تورم  باید در اولویت های دولت قرار بگیرد،حال آنکه عملا می بینیم حمایت های مالی به مصرف کننده داده شود نه صنعت گر. »

منبع : http://www.khabaronline.ir/detail/583996/Economy/macroeconomics

 

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir https://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
رفتن به نوار ابزار