ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://eghtesadi1.ir ، http://eghtesadiiran.ir ونیز http://eghtesadiiran.com قابل مشاهده می باشد. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی
About

کارگران نگران نباشند عین لایحه قانون کار در مجلس تصویب نمی‌شود:

0

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

کارگران نگران نباشند عین لایحه قانون کار در مجلس تصویب نمی‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه هفته آینده لایحه قانون کار در مجلس مورد بررسی قرار گیرد ،گفت: تنها در صورت نامه رئیس جمهور به مجلس لایحه اصلاح قانون کار به دولت باز می‌گردد.

سلمان خدادادی درباره آخرین وضعیت لایحه اصلاح قانون کار در مجلس گفت:هفته آینده بررسی این لایحه در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی خواهد شد. این لایحه در  مجلس نهم باقی مانده و اجرا نشده است.

وی درباره انتقاد کارگران از عدم سه جانبه گرایی در بررسی لایحه قانون کار گفت: تنها یک راه برای عدم بررسی لایحه در مجلس وجود دارد و آن این است که دولت یک نامه ای خطاب به مجلس بنویسد که دیگر نیازی به بررسی این لایحه نیست. در این صورت لایحه بدون بررسی مجلس به دولت عودت داده می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس  گفت: اینکه لایحه ای به مجلس فرستاده می‌شود به این معنی نیست که حتما تصویب می‌شود بلکه کلیات اساسی و کلی و جزئی  در مجلس بررسی و در نهایت تصویب می‌شود و احتمال تغییرات بسیار را هم دارد کارگران نگران این موضوع نباشند.

خدادادی افزود: مجلس به رعایت سه جانبه گرایی پایبند است. کارگران نگران نباشند قرار نیست عیناً‌ لایحه ای که به مجلس فرستاده می‌شود مورد تصویب قرار گیرد و آنچه در نهایت به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد” قانون” خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه نظر کارگران را فرآیند بررسی لایحه اصلاح قانون کار جلب می‌کنیم اظهار داشت:با توجه به اینکه به سه جانبه گرایی اعتقاد داریم قصد داریم این لایحه را با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در کمیسیون اجتماعی مجلس بررسی کنیم.

منبع : http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/07/09/1199820

شناسه خبر: ۱۱۹۹۸۲۰ سرویس: اقتصادی

مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران http://eghtesadiiran.com http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.ir

Comments are closed.

استفاده ازمطالب پایگاه خبری - تحلیلی - آموزشی سایت اقتصادی ایران با ذکرمنبع بلامانع است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران: محمدرضا عادلی مسبب کودهی