ازاینکه پایگاه خبری - تحلیلی- آموزشی سایت اقتصادی ایران را جهت بازدید خود انتخاب نموده اید سپاسگزاری می نمایم. ضمنا"، این سایت،به نشانیهای : http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

حقوق کارگران آنقدر نیست که به ذخیره سنوات برسد:

0

یک مقام مسئول کارگری عنوان کرد:

حقوق کارگران آنقدر نیست که به ذخیره سنوات برسد.

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید با دستمزدهایی که کارگران می‌گیرند بلوکه کردن سنوات آنها به هیچ‌وجه عادلانه نیست.

ابوالفضل فتح الهی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره بلوکه کردن سنوات کارگران که در اصلاحیه قانون کار پیشنهاد شده است، گفت: ذخیره سنوات طرحی بود که در دولت گذشته مطرح شد و مجددا در این دولت به این شکل عنوان شده است. امروز بسیاری از کارخانه‌ها از سیکل کاری خارج شده و به دلیل شرایط اقتصادی با کمترین ظرفیت در حال کار هستند و غالبا نیروهای خود را تعدیل کرده‌اند بنابراین در بحث ذخیره سنوات به حساب نمی‌آیند.

وی افزود: متاسفانه امروز شاهدیم که بخشی از جامعه کارگری امورات خود را از طریق دریافت وام می‌گذرانند و به شدت نیازمند یارانه‌های ماهانه هستند، از این رو ناچارند در شغل‌های دوم و سوم مشغول کار شوند بنابر این چگونه می‌توانند پس انداز کنند وقتی دریافتی ناچیزی دارند.

فتح الهی ادامه داد: زمانی می‌توان از پس‌ انداز صحبت کرد که درآمد کارگر به قدری باشد که این اجازه را به او بدهد ولی وقتی دستمزدها به شکل منطقی پرداخت نمی‌شود نباید انتظار بلوکه کردن سنوات کارگران را داشته باشیم.

نایب رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تصریح کرد: با وضع اقتصادی و دستمزدهای پایین، عمده کارفرمایان بدهکار کارگران هستند چطور می‌توانند سنوات کارگر را ذخیره کنند تا از آن استفاده منطقی کنند.

وی درعین حال با بیان اینکه مسکن مهر موجب نزدیک کردن روستاییان به شهرها و ایجاد تورم در جامعه شد، گفت: اگر دولت مصمم است مسکن مهر را که بازمانده از دولتهای قبل است به شیوه جدیدی به فروش برساند باید از راه دیگری اقدام کند زیرا ذخیره سنوات کارگران برای مدت ۳۰ سال کمکی به خانه‌دار شدن آنها نمی‌کند و کارگران اگر بخواهند همین حالا با وضع راکد مسکن می‌توانند صاحب مسکن شوند.

این مقام مسئول کارگری در پایان با اشاره به پرونده‌های حل اختلاف کارگران گفت: متاسفانه به دلیل رکود تولید و مشکلاتی که کارگاه‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند کارفرمایان نتوانسته‌اند حقوق معوقه و سنوات کارگران را بپردازند در چنین شرایطی نمی‌توان انتظار داشت که سنوات را به نفع کارگران سرمایه‌گذاری کنند.

منبع : http://isna.ir/news/95070301270

هدف از راه اندازی سایت اقتصادی ایران بررسی مسائل ومعضلات اقتصادی ایران وارائه راهکارهای مناسب می باشد . به امید روزی که شاهد ایرانی آباد و با رونق وشکوفائی اقتصادی باشیم، برای همگان به ویژه بازدیدکنندگان این سایت اقتصادی سرافرازی ونیکبختی آرزو می نمایم. مالکیت سایت اقتصادی ایران برای محمدرضا عادلی مسبب کودهی محفوظ است. سایت اقتصادی ایران درسامانه ساماندهی سایتهای اینترنتی ایران به کدهای شامد: http://eghtesadi1.com به کدشامد: 1-1-750014-65-0-7 http://eghtesadiiran.comکدشامد: 4-0-65-750014-1-1 https://eghtesadi1.irکدشامد: 5-0-65-750014-1-1 http://eghtesadiiran.irکدشامد:6-0-65-750014-1-1 http://eghtesadionline.com کدشامد: 1-1-750014-65-0-8 ثبت گردیده است. انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. سایت اقتصادی ایران به نشانیهای: http://tarazmani.ir http://eghtesa3.ir http://ehteyaj.ir http://adeli16559.ir http://etabar.ir http://koudehi.ir http://mosabbeb.ir http://namooneh.ir http://namouneh.ir https://eghtesadi1.ir http://eghtesadiiran.ir http://eghtesadi1.com http://eghtesadiiran.com http://eghtesadionline.com قابل مشاهده است. مدیرمسئول سایت اقتصادی ایران : محمدرضا عادلی مسبب کودهی

Comments are closed.

رفتن به نوار ابزار